•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 618
   کد: 139821
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   جذب سرمایه‌گذار به منظور افزایش جذابیت 3 بوستان بزرگ شهر مشهد

   سرانه فضای سبز منطقه 9 مشهد بدون احتساب کمربند سبز تا پایان سال گذشته 13.13 مترمربع به ازای هر شهروند بوده که با توجه به توسعه 6.5 هکتاری فضای سبز منطقه در سال جاری این سرانه افزایش پیدا خواهد کرد.
   جذب سرمایه‌گذار به منظور افزایش جذابیت 3 بوستان بزرگ شهر مشهد

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به منظور افزایش جذابیت 3 بوستان بزرگ شهر مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی فضای سبز و خدمات شهری منطقه 9 مشهد بیان کرد: یکی از راه‌های افزایش جذابیت بوستان‌های شهر جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است که با توجه به این مهم باید برای 3 پارک بزرگ وکیل‌آباد، خورشید و وفا با تمام توان سرمایه‌گذار جذب شود.
   وی افزود: در حال حاضر طرح‌های سرمایه‌گذاری دنبال می‌شود به عنوان مثال طرح مجموعه تله‌کابین، سورتمه و پردیس هیجان در بوستان خورشید در حال پیگیری است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در خصوص پروژه‌های عمرانی فضای سبز منطقه 9 مشهد بیان کرد: در سال گذشته 38 عنوان پروژه در خصوص احداث بازپیرایی روشنایی نورپردازی در این منطقه تعریف شد که از این تعداد 25 پروژه معادل 66 درصد به طور کامل تکمیل شده و 7 پروژه باقی مانده دیگر نیز در حال انجام است.
   وی افزود: در سال گذشته برای پروژه‌های عمرانی فضای سبز این منطقه بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
   کاظمی با اشاره به اختصاص اعتبار 5.5 میلیارد تومانی برای فعالیت‌های عمرانی فضای سبز منطقه 9 مشهد تصریح کرد: در سال جاری 21 عنوان پروژه عمرانی فضای سبز برای این منطقه تعریف شده که 14 پروژه از این تعداد جدید است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: تاکنون از این 21 پروژه، 17 پروژه معادل 81 درصد در حال انجام عملیات اجرایی است.
   وی در خصوص سرانه فضای سبز این منطقه عنوان کرد: سرانه فضای سبز منطقه 9 مشهد بدون احتساب کمربند سبز تا پایان سال گذشته 13.13 مترمربع به ازای هر شهروند بوده که با توجه به توسعه 6.5 هکتاری فضای سبز منطقه در سال جاری این سرانه افزایش پیدا خواهد کرد.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: از جمله پروژه‌های قابل افتتاح عمرانی منطقه 9 می‌توان به پروژه احداث پارک خطی مسیل شهرستانی، پروژه و احداث پارک خطی نماز (حدفاصل سرافرازان تا دلاوران) احداث و توسعه پارک خطی حاشیه بولوار نماز (کلانتری تا بهارستان) و... اشاره کرد.
   کاظمی تصریح کرد: همچنین به منظور نگهداری فضای سبز موجود در نواحی سه‌گانه این منطقه اعتباری حدود 16 میلیارد تومان تا پایان سال هزینه خواهد شد.
   وی به طرح‌های نگهداری فضای سبز این منطقهاشاره کرد و گفت: در راستای عملیات نگهداری در سال جاری بیش از 4000 اصله درخت و درختچه و همچنین بیش از 500 هزار گل فصلی پاییزه در 80 نقطه شاخص سطح منطقه کاشته شده است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در پایان گفت: همچنین به منظور استقبال مردم از معابر پاییزی هماهنگی لازم برای ایجاد معابر پاییزی با برگ‌های خزان در 3 بوستان وکیل‌آباد، بوستان لاله و بوستان دانشگاه (پرنیان) انجام شده است.
   فرزانه نثاری

    

   تعداد بازدید: 618
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .