•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 542
   کد: 139912
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد؛

   تلاش برای ایجاد کم‌ترین مداخله و بیشترین بهره‌وری در شهر

   در این راه ضرورت دارد بستر ذهنی به وجود آید درغیر اینصورت با مقاومت یا اجبار تحقق امور ممکن نیست.
   تلاش برای ایجاد کم‌ترین مداخله و بیشترین بهره‌وری در شهر

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بر تلاش شهرداری برای ایجاد کم‌ترین مداخله و بیشترین بهره‌وری در وضعیت شهرسازی شهر به ویژه در موضوع نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب در نشستی مشترک با دانشجویان و نخبگان رشته شهرسازی که به مناسبت ۸ نوامبر مصادف با ۱۷ آبان ماه روز شهرساز در سالن جلسات کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد کم‌ترین مداخله و بیشترین بهره‌وری برای مردم مورد توجه شهرداری در موضوع شهرسازی مشهد به ویژه نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی قرار دارد و در این راستا تلاش برای همکاری معاونت شهرسازی با معاونت فرهنگی و تعامل با دانشگاه می‌تواند این هدف را دنبال کند و در فراهم آوردن بستر معیشت مردم در کنار حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی موثر افتد.
   وی با تاکید بر اینکه این حرکت پایدار باید در طی زمان تداوم یابد، از دانشجویان خواست نتایج ارایه کارگاه طراحی شهری را در قالب پروپوزال ارایه کنند تا در صورت تایید، تبدیل به کار اجرایی شود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه پرداختن به موضوع بازارهای سرشور، سراب و سایر بازارچه‌های قدیمی شهر مورد توجه است، گفت: پیدا کردن نقطه‌ای که بتوان به کمک آن ضمن حفظ تاریخ، اقتصاد شهر را نیز پویا کرد، باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد.
   حسین‌نژاد خاطر نشان کرد: در این راه ضرورت دارد بستر ذهنی به وجود آید درغیر اینصورت با مقاومت یا اجبار تحقق امور ممکن نیست.
   وی بر ضرورت بکارگیری همه تخصص‌ها در امر مطالعات پروژه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: در بررسی یک طرح باید همه تخصص‌ها وجود داشته باشد. کار تیمی اجرا و شرایط به درستی درک شود و اطمینان صورت گیرد تا کار به ثمر می‌رسد.
   شایان ذکر است، در این نشست دانشجویان و نخبگان دانشگاهی به ارایه نتایج جمع‌بندی خود از کارگاه طراحی شهری پرداختند و نقطه نظرات خود را پیرامون وضعیت شهرسازی به ویژه بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با مسئولان شهری مطرح کردند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 542
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .