•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 243
   کد: 139998
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
   رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد:

   الزامات قانونی منظر شهری در اولویت قرار گیرد

   از نگاه سیستمی شهر مجموعه‌ای است از فعالیت‌های مختلف که همگی برای رسیدن به هدف تأمین رفاه و آسایش شهروندان است.
   الزامات قانونی منظر شهری در اولویت قرار گیرد

   رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری گفت: متأسفانه ما در حوزه منظر شهری شهر مشهد چهره زیبایی نداریم و این مهم ابعاد گوناگون و الزامات قانونی دارد که باید موردتوجه قرار گیرد.
   محمد هادی مهدی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس در ارتباط با روز شهرساز اظهار کرد: روز شهرساز حدود 15 سال است که توسط جامعه مهندسان شهرساز مطرح شده و مراسم‌هایی در سطح دانشگاه و دانشکده در این روز برگزار شده است اما اخیرا با مشارکت انجمن‌های صنفی، نظام مهندسی و مدیریت شهری برنامه‌های وسیع‌تری برگزار می‌شود.
   وی افزود: امسال نیز به دلیل تقارن اربعین حسینی با مراسم جشن روز شهرساز به روزهای آینده موکول شده اما قطعاً برای این مهم در دانشکده معماری با همکاری مدیریت شهری، انجمن‌های صنفی و نظام مهندسی برگزار می‌شود.
   مهدی‌نیا بیان کرد: انتخاب یک روز و گرامیداشت آن با موضوعی خاص سبب اهمیت دادن مدیران و مردم به آن می‌شود و روز شهرساز نیز از این قاعده مستثنا نیست.
   رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: از نگاه سیستمی شهر مجموعه‌ای است از فعالیت‌های مختلف که همگی برای رسیدن به هدف تأمین رفاه و آسایش شهروندان است و در واقع شهر، همچون موجودی زنده است که همه عناصر آن در رابطه متقابل بوده و اجزای مختلف آن، پیکره اجتماعی و زنده آن را تشکیل می‌دهند.
   وی اضافه کرد: یکی از اجزای شهر بخش هنری است لذا زیباشناسی در شهر نقش مهمی دارد و متأسفانه ما در حوزه منظر شهری شهر مشهد چهره زیبایی نمی‌بینیم و این مهم ابعاد گوناگون و الزامات قانونی دارد که باید موردتوجه قرار گیرد.
   مهدی‌نیا گفت: یکی از اولویت‌های کاری کمیسیون شهرسازی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد در حوزه زیباشناسی است که امیدواریم در طی چند سال آینده شاهد ارتقا در این حوزه باشیم.
   زُهیر موسوی

    

   کلید واژه ها: منظر شهری - شورای پنجم -
   تعداد بازدید: 243
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .