•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 528
   کد: 140094
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   بررسی نمای 780 ساختمان شهر مشهد طی 4 سال گذشته

   ساختمان‌هایی که بیش از 5000 مترمربع زیربنا داشته و ارتفاع آن بیش از 23 متر باشد، در این گروه قرار می‌گیرد.
   بررسی نمای 780 ساختمان شهر مشهد طی 4 سال گذشته

   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد از بررسی نمای 780 ساختمان سطح شهر طی 4 سال گذشته خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین طاهری‌پور با بیان این مطلب با اشاره به تشکیل کمیته نما از سال 92 اظهار کرد: کمیته نما با هدف جلوگیری از ایجاد و گسترش نماهای ناخوانای شهری فعالیت خود را آغاز کرد و در مدت 4 سال از فعالیت خود تاکنون، تعداد 89 جلسه ترتیب داد و در این مدت نمای 780 ساختمان سطح شهر مشهد را مورد بررسی قرار داد.
   طاهری‌پور با اشاره به اینکه صدور پایانکار مشروط به نماسازی است، بیان کرد: از این رو هرگونه تغییر در نماهای ساختمان‌های در حین ساخت باید به تایید مراجع صدور پروانه برسد و کمیته نما پروانه‌های ساختمانی را مورد بررسی قرار می‌دهد، تا نمای بناها مغایرتی با معیارهای تعیین شده نداشته باشند.
   وی با اشاره به اینکه ساختمان‌هایی در کمیته نما مورد بررسی قرار می‌گیرند که دارای مشخصات ویژه‌ای باشند، گفت: بر این مبنا نمای ساختمان‌ها در کمیته نما در قالب دو گروه «د» و «ج» بررسی می‌شوند.
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد در توضیح ساختمان‌های گروه «د» توضیح داد: ساختمان‌هایی که بیش از 5000 مترمربع زیربنا داشته و ارتفاع آن بیش از 23 متر باشد، در این گروه قرار می‌گیرد.
   طاهری‌پور با تاکید بر اینکه ساختمان‌های ویژه در مناطق خاص نیز در گروه «د» جای دارند، گفت: برای مثال ساختمان‌های 2 طبقه‌ای که در حاشیه خیابان‌های اصلی یا خیابان‌های با عرض 30 متر واقع شده، یا در نبش چهارراه استقرار یافته‌اند، در گروه «د» قرار می‌گیرد و نمای آن‌ها نیز باید کنترل شود.
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد در خصوص ساختمان‌های گروه «ج»، بیان کرد ساختمان‌هایی که دارای زیربنای بیش از 1500 متر مربع یا دارای سقف 6 است و ارتفاع آن بیش از 17 مترمربع است، در گروه ساختمان‌های «ج» قرار می‌گیرد.
   طاهری‌پور خاطرنشان کرد: در جلساتی که از سال 92 شکل گرفت، تنها ساختمان‌های گروه «د» مورد بررسی قرار داشت و در نتیجه از تعداد کل پروانه‌های صادر شده از سال 92 تا کنون تعداد 80 پرونده بررسی شد وتاییدیه نما برای آن‌ها صادر گردید.
   وی ادامه داد: تا پیش از شروع سال 96 تنها پروانه‌های ساختمانی گروه «د» مورد بررسی قرار می‌گرفت. اما از ابتدای امسال پروانه‌های ساختمانی گروه «ج» نیز به مجموع پرونده‌های مورد بررسی در کمیته نما افزوده شد و در نتیجه در این مدت 700 پرونده بررسی و تاییدیه‌های لازم برای آن‌ها ارائه شد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 528
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 3
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .