•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 267
   کد: 140294
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
   در رویکردهای اصلی بودجه 97 شهرداری مشهدمقدس مطرح شد؛

   از شهر هوشمند تا افزایش شادابی پایتخت معنوی ایران

   این کلانشهر قطعاً نیازمند استقرار مدیریت علمی و برنامه محوری است که این موارد می‌تواند در پیشبرد اهداف به شهرداری مشهد مقدس کمک کند.
   از شهر هوشمند تا افزایش شادابی پایتخت معنوی ایران

   تقی‌زاده خامسی، 5 رویکرد اصلی بودجه سال 1397 شهرداری مشهد مقدس را به کلیه واحدهای اجرایی ابلاغ کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شهرداری‌ها به‌عنوان نهادهای اجتماعی، به واسطه تنوع و حجم خدمات ارائه شده، تبدیل به یک اَبرسازمان شده‌اند که وظیفه خطیری را در ارائه خدمت‌رسانی به مردم بر عهده دارند و امروزه نقش آن‌ها در توسعه شهرها و تأثیر مستقیم آن بر توانمندسازی شهروندان غیرقابل انکار است.
   از طرفی دیگر، به واسطه گستردگی و متفاوت بودن این خدمات، علاوه بر در اختیار داشتن سرمایه‌های انسانی گسترده با تخصص‌های مختلف، مخاطب ارباب رجوعان بسیار با نیازهای کاملاً متنوع هستند. در این راستا شهرداری‌ها باید بتوانند با بهره‌گیری از رویکردهای نوین برنامه‌ریزی، از جمله برنامه‌ریزی استراتژیک، عملیاتی و اجرایی نسبت به شناخت مزیت‌ها و فرصت‌ها، محدودیت‌ها و تنگناهای شهر و شهرداری به‌گونه‌ای مناسب پرداخته و زمینه‌های ارتقای کیفیت و کمیت این نیازها و تحقق انتظارات را در ابعاد زمان و مکان در قالب وظایف سازمانی شهرداری مورد شناسایی و معرفی قرار داده است.
   با شروع کار شورای پنجم و مدیریت شهری جدید شاهد تغییر رویکردها در مدیریت شهری مشهد بودیم که این تغییر باید خود را در بودجه سال 97 شهرداری مشهد نیز نشان دهد بر همین اساس رویکردهای بودجه سال آینده شهرداری مشهد توسط شهردار مشهد مقدس به واحدهای اجرایی ابلاغ شد.
   بر این اساس تقی‌زاده خامسی بخش‌نامه بودجه سال 1397 شهرداری مشهد مقدس را با 5 رویکرد اصلی ابلاغ کرد که بر اساس آن کلیه واحدهایی اجرایی مکلف هستند ضمن کلیه راهبردهای و تکالیف بخش‌نامه نسبت به اعمال 5 رویکرد اساسی اقدام کنند.
   در بخش‌نامه ابلاغی از سوی شهردار مشهد مقدس، 1- شهر هوشمند، 2- شهرداری شهروندمداری 3- افزایش شادابی، رضایتمندی و امید در شهر، 4- حاکمیت و استقرار مدیریت علمی و برنامه‌ریزی محوری 5 - شهر مولد سرمایه‌گذار و خودکفا به‌عنوان 5 اولویت اصلی در بودجه ٩٧ مدیریت شهری تعیین شده است.
   رویکردهایی که نشان می‌دهد نگاه مدیریت شهری مشهد متفاوت با دوره‌های گذشته است و همانند شعار این دوره یعنی «مشهد شهر امید، زندگی» رویکردهای بودجه نیز بر همین اساس استوار شده به‌گونه‌ای که سومین رویکرد اصلی از سوی شهردار مشهد مقدس افزایش شادابی، رضایتمندی و امید در شهر است موضوعاتی که متأسفانه سال‌ها در شهر مشهد فراموش شده بود.
   البته باید دو تأکید ویژه و همیشگی شهردار مشهد مقدس یعنی شهر هوشمند و شهرداری شهروند مدار را یاد کرد که با این دو اصل مهم می‌توان بسیاری از مشکلات شهر مشهد مقدس را حل کرد.
   از طرفی این کلانشهر قطعاً نیازمند استقرار مدیریت علمی و برنامه محوری است که این موارد می‌تواند در پیشبرد اهداف به شهرداری مشهد مقدس کمک کند از طرفی رویکرد دیگر شهر مولد، سرمایه‌گذار و خودکفا است که امروز می‌تواند مشهدی را که تشنه سرمایه‌گذاری است به جایگاه اصلی خود برساند.
   زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 267
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .