•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 118
   کد: 140301
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
   با هدف ایمن‌سازی عبور ومرور وسایل نقلیه و عابران پیاده صورت گرفت؛

   اصلاح هندسی دوربرگردان بولوار ملاصدرا

   شهروندان منطقه یک می‌توانند هرگونه مشکل ترافیکی یا نظرات خود را درخصوص موضوعات ترافیکی با مرکز ارتباطات مردمی 137 در میان بگذارند.
   اصلاح هندسی دوربرگردان بولوار ملاصدرا

   شهردار منطقه یک مشهد از اجرای پروژه هندسی دوربرگردان بولوار ملاصدرا با هدف ایمن‌سازی عبور ومرور وسایل نقلیه و عابران پیاده و رفع خطر نقاط حادثه‌خیز خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری با اعلام اینکه اجرای این پروژه پیروی طرح‌های ارسالی از سازمان حمل و نقل و ترافیک صورت گرفته است، اظهار کرد: اجرای اصلاحات هندسی در نقاط حادثه‌خیز و پرخطر از جمله راهکارهای ارائه شده جهت تحقق اهداف مدیریت ترافیک به‌شمار می‌رود، زیرا این عملیات زودبازده و ارزان قیمت، ضمن ایمن‌سازی نقاط مستعد وقوع حادثه، به کاهش زمان تاخیر سفرهای درون شهری و کاهش مصرف سوخت با توجه به آلودگی فعلی هوای مشهد، کمک شایانی می‌کند.
   وی با بیان اینکه این پروژه با هدف کاهش تصادفات و تسهیل در عبور ومرور وسایل نقلیه در محدوده دوربرگردان بولوار ملاصدرا صورت گرفت، تصریح کرد: نظم‌بخشی به ترافیک و مدیریت آن، سهولت در دسترسی، افزایش ایمنی وسایل نقلیه و عابران پیاده و... از اهداف دیگر اجرای این پروژه است.
   اصغری با اشاره به اینکه در مجموع در طول اجرای این پروژه حدود 300 مترمربع پیاده‌روسازی شده است، گفت: اجرای 4 مورد اصلاح و مناسب‌سازی گذرگاه‌های همسطح عابر پیاده شامل استانداردسازی عرض گذرگاه، ایجاد مسیر ویژه ویلچر و... از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش ایمنی این محدوده بوده است.
   وی ادامه داد: همچنین بعد از اجرای این پروژه حدود 1300 مترمربع فضای سبز در محدوده این دوربرگردان ایجاد شده است که با توجه به حجم کم فضای سبز در این منطقه، این مورد یکی از نقاط قوت پروژه فوق به منظور رفاه حال شهروندان و افزایش رضایتمندی آنان به شمار می‌آید.
   شهردار منطقه یک مشهد به دیگر اقدامات این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای 500 مترمربع روکش آسفالت، تخریب بتن، خاکبرداری و.. نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای این پروژه بوده است.
   اصغری اضافه کرد: همچنین در راستای افزایش ایمنی عابران پیاده و منظم‌کردن حرکت وسایل‌ نقلیه، 150 مترمربع خط کشی عرضی گذرگاه عابر پیاده و سرعتگیر در طول این پروژه اجرا شده است.
   وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه از مصالح به‌جا مانده بعد از تخریب، استفاده شده است، اظهار کرد: صرفه جویی در اجرای پروژه‌ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت.
   شهردار منطقه یک مشهد در ادامه از آغاز عملیات عمرانی فاز دوم پروژه پیاده‌روسازی بولوار خیام به طول 300 متر خبر داد و افزود: به همین دلیل با ارائه طرح‌های ابتکاری و خلاقانه توانستیم مصالحی را که بعد از تخریب نیز قابل استفاده بودند در اجرای پروژه به‌کار ببریم.
   اصغری در پایان پاسخگویی به مشکلات ترافیکی شهروندان را ضروری دانست و گفت: شهروندان منطقه یک می‌توانند هرگونه مشکل ترافیکی یا نظرات خود را درخصوص موضوعات ترافیکی با مرکز ارتباطات مردمی 137 در میان بگذارند.

    

    

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .