•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 223
   کد: 140326
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
   در نشست خبری ستاد هماهنگی خادمان افتخاری حریم رضوی مطرح شد؛

   ثبت‌نام بیش از 82 هزار نفر در سامانه جهاد خدمت

   سال گذشته ۱۱ ایستگاه خدماتی فعالیت داشتند که امسال با حضور گروه‌های مردمی به ۳۰ ایستگاه رسیده است، ۱۵ کمیته کار ساماندهی را انجام می‌دهد که از نیروهای مردمی برای ان کار استفاده شده است.
   ثبت‌نام بیش از 82 هزار نفر در سامانه جهاد خدمت

   مدیر امور گردشگری و زائران شهرداری مشهد مقدس از ثبت‌نام بیش از 82 هزار و 500 نفر در سامانه جهاد خدمت تاکنون خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان ثبت‌نام‌های امسال از مرز 100 هزار نفر نیز عبور کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، علی قناویزچی در نشست خبری ستاد هماهنگی خادمان افتخاری حریم رضوی اظهار کرد: ظرفیت بیش از ٤١ هزار نفر اسکان مردمی مهیای پذیرایی از زائران پیاده رضوی در دهه آخر صفر است.
   وی با بیان اینکه ظرفیت ٣٥٠٠ نفر اسکان اضطراری نیز برای بهره‌برداری در شرایط بحران در نظر گرفته شده است، ادامه داد: برای خدمت ‌سانی به زائران پیاده بیش از 30 خدمت تعریف شده است.
   مدیر امور گردشگری و زائران شهرداری مشهد همچنین از ثبت‌نام ٢٨٦٠ از خارج مشهد برای خدمت افتخاری خبر داد و یادآور شد: مشهد مرکز تشیع و پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و شهری که می‌تواند به واسطه وجود امام رضا(ع) به لحاظ فرهنگی و اقتصادی رشد کند.
   وی با اشاره به اینکه ساختار فرهنگی و اجتماعی مشهد برگرفته از وجود منور امام رضا(ع) است، اظهار کرد: مهمان‌پذیری علاوه بر رشد زائر و ایجاد فرصت گردشگری مذهبی می‌تواند باعث همدلی و تعاملات اجتماعی شود و هدف مدیریت گردشگری شهرداری مشهد فقط خدمت‌رسانی در مشهد نیست.
   قناویزچی با بیان اینکه فراخوان، ساماندهی، برنامه‌ریزی و هماهنگی حجم عظیم زائران بسیار طاقت‌فرسا است، ادامه داد: اولویت اول مدیریت گردشگری شهرداری مشهد ارتقای فرهنگ میزبانی است که باعث توسعه شهر و ارتقای شخصیت شهروند می‌شود.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: تا 3 سال گذشته ارائه خدمات توسط پیمانکاران انجام می‌شد اما اکنون مردم به این مسئله ورود کرده‌اند و امیدوارم با کمک رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی، بتوانیم موفق عمل نموده و رویداد خوبی را ثبت کنیم.
   وی با اشاره به اینکه ساماندهی خدمات داوطلبانه از ۲۸ شهریور سال جاری با ۵ کارگروه برنامه‌ریزی، اطلاع‌رسانی، اجرایی، پشتیبانی و ارزیابی در مناطق ۱۳ گانه شهرداری آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: تاکنون ۲۸۹ جلسه در سطح شهرداری مشهد و استان برگزار شده است و همچنین تا این لحظه ۲ هزار و ۸۶۰ نفر در خارج از مشهد برای خدمت‌رسانی اعلام آمادگی کرده اند.
   قناویزچی با بیان اینکه امسال ۹ هزار دعوت‌نامه کتبی برای منازلی که در مجاورت مسیرهای پیاده‌روی هستند ارسال کردیم، ادامه داد: برای اولین بار اقلام غیرنقدی را ساماندهی کردیم و برای نذورات نقدی ویژه روز آخر صفر هم شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۷۰۰۰۳۳۹۳۵۱ اختصاص داده شده است.
   وی گفت: سال گذشته ۱۱ ایستگاه خدماتی فعالیت داشتند که امسال با حضور گروه‌های مردمی به ۳۰ ایستگاه رسیده است، ۱۵ کمیته کار ساماندهی را انجام می‌دهد که از نیروهای مردمی برای ان کار استفاده شده همچنین تاکنون ۸۲هزار و ۵۵۷ نفر برای خدمت‌رسانی اعلام آمادگی کرده‌اند ولی به طور حتم این آمار افزایش پیدا خواهد کرد.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین در ۲ هفته گذشته ۹ دوره آموزشی برای خادمان افتخاری در مناطق ۱۳ گانه برگزار شده است و امسال ۳ هزار نفر از شهروندان برای نظافت مبادی ورودی و ایستگاه‌های استقبال اعلام آمادگی کرده‌اند.

    

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .