•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 142
   کد: 3873
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۵/۱۷
   رئیس اتحادیه طلا و نقره مشهد خبر داد:

   تثبیت قیمت طلا در مشهد

   خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه طلا و نقره مشهد از تثبیت قیمت طلا در مشهد خبر داد.

   یوسف تقی‌زادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: به علت وابستگی اقتصاد کشور به اقتصاد جهانی دیگر مسائلی نظیر ماه رمضان کمتر در نوسان نرخ طلا در مشهد تأثیر دارد در نتیجه هر بار با کاهش و یا افزایش قیمت طلا در بازار جهانی قیمت طلا در مشهد نیز گران می‌شود.
   وی افزود: افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر در بازار نیز به علت افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی است اما قیمت‌ها در این بازار به زودی تثبیت می‌شود.

   * افزایش نرخ بیکاری در آمریکا عامل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی است
   رئیس اتحادیه طلا و نقره مشهد تصریح کرد: یکی از مواردی که سبب افزایش قیمت طلا در بازار جهانی است افزایش نرخ بیکاری در آمریکا است به طوری که هر زمان نرخ بیکاری در آمریکا افزایش یابد قیمت طلا افزایش می‌یابد،
   تقی‌زادگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به علت افزایش بیکاری در آمریکا قیمت طلا در ایران افزایش یافته است.
   رئیس اتحادیه طلا اضافه کرد: رشد 40 دلاری بهای طلا در بازارهای جهانی سبب شد تا با وجود کاهش تقاضا در بازارهای داخلی، قیمت طلا و سکه تحت تأثیر این جهش قیمتی تقویت شود.

   * پیش‌بینی رشد طلا در بازهای جهانی امکانپذیر است
   وی بیان داشت: اگرچه پیش‌بینی برای افزایش و یا کاهش قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی و جهانی سخت و دشوار است، اما پیش‌بینی این رشد در بازارهای جهانی تقریبا شدنی است.
   تقی‌زادگان ادامه داد: آغاز اعیاد و جشن‌ها در دو کشور پرجمعیت چین و هند که اتفاقا متقاضیان بزرگ خرید طلا در دنیا محسوب می‌شوند، سبب شده است تا تقاضا برای خرید طلا به یکباره افزایش پیدا کند.
   رئیس اتحادیه طلا و نقره مشهد با بیان اینکه نزدیک شدن به عید فطر در یک ماه آینده سبب رشد تقاضا برای خرید طلا از سوی مسلمانان جهان می‌شود، باز هم قیمت‌ها را دستخوش تغییر می‌کند. وی بیان کرد: عامل دیگری که سبب رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی شد، اعلام بهبود وضعیت اقتصادی از سوی اتحادیه اروپا، تقویت یورو و حرکت به سوی سرمایه‌گذاری روی طلا به دلیل کاهش نرخ دلار آمریکا بود.

   تعداد بازدید: 142
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .