•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 158
   کد: 3888
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۵/۱۸

   عطر گیاهان دارویی در فضای سبز شهری، زمینه ساز ایجاد احساس شهروندان

   معاون جنگل داری شهری و تولیدات گیاهی سازمان پارکها و فضای سبز شهری با اشاره به نقش گیاهان دارویی در فضای سبز شهری گفت: اسانس و عطر گیاهان دارویی زمینه ساز ایجاد نوعی احساس آرامش در شهروندان است.

   ندا سادات در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد در رابطه با گیاهان دارویی استفاده شده در فضای سبز شهری مشهد افزود: در حال حاضرگل همیشه بهار، رزماری، مریم گلی و بومادران از جمله گیاهان دارویی است که در بخش وسیعی از سطح شهر کاشته می شوند که استفاده از این گیاهان و عطر و بوی منتشر شده از آنها نقش بسزایی در سیستم عصبی افراد و ایجاد نوعی ایجاد آرامش ذهنی به آنان دارد.
   وی در رابطه با توسعه این گونه گیاهان در فضای سبز شهری اظهار داشت: با توجه به نیاز آب بیشتر این گونه های گیاهی با انوع دیگر گیاهان فضای سبز شهری، امکان استفاده از آن و نگهداری این گونه گیاهان کمتر می‌شود.
   وی با مهم دانستن نقش گیاهان دارویی، خواستار فرهنگ سازی در راستای افزایش و توسعه استفاده از گیاهان دارویی با توجه به عطر و اسانس آنها ونیز احساس خوشایند حاصل از استفاده آن شد.

   تعداد بازدید: 158
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .