•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 134
   کد: 3889
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۵/۱۸
   شهردار مشهد مقدس:

   آگاهی خبرنگاران در تنویر افکار عمومی نقش بسزایی دارد

   شهردار مشهد مقدس گفت: آگاهی خبرنگاران در تنویر افکارعمومی تاثیر بسزایی دارد؛ چراکه اگر خبرنگاران هر جامعه افرادی آگاه باشند افکار عمومی را روشن خواهند نمود.
   آگاهی خبرنگاران در تنویر افکار عمومی نقش بسزایی دارد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید محمد پژمان روز گذشته همزمان با روز خبرنگار در دیدار با اصحاب رسانه ،نقش خبرنگاران را حساس و حیاتی ذکر کرد و افزود: خبرنگاران، چشم افکار عمومی و گوش شنوای جامعه محسوب می‏شوند.
   وی نقش خبرنگاران را در جهت‏دهی افکار عمومی انکارناپذیر دانست و افزود: تجزیه و تحلیل رویدادهایی که در جامعه از سوی خبرنگاران رخ می‏دهد افکار مردم را به سمت سوی خاص سوق می‏دهد.
   پژمان در ادامه  برضرورت ،بصیرت و تخصص خبرنگاران تاکید کرد و اظهار داشت: علاوه بر این خبرنگار باید از انصاف کافی برخوردار بوده و در انتقادهایش این مسئله را رعایت نماید.
   شهردار مشهد آزادی اندیشه را سرمشق و الگوی خبرنگاران ذکر کرد و گفت: منش و رفتار این قشر جامعه به عنوان اصحاب رسانه همواره الگوی مردم خواهد بود؛ چراکه جسارت و آگاهی‌ آنان به جامعه منتقل خواهد شد.
   پژمان ادامه داد: پرداختن به اولویت‏های جامعه با بیانی صریح و صادقانه از ویژگی‏های خبرنگاران است.
   وی همچنین رسانه‏های جمعی را مقدمه‏ساز رشد جوامع دانست و افزود: خبرنگاران می‏توانند با آگاه‏سازی مردم زمینه رشد جوامع را فراهم نمایند.
   پژمان همچنین  اصحاب رسانه را دیده‌بان‌ها جوامع ذکر کرد و گفت: در جلوگیری از انحرافات و کجروی‏ها اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی ایفا می‏کنند.
   وی تبادل اطلاعات و تجزیه و تحلیل جوامع را از وظایف خبرنگاران دانست و گفت: نقطه تبادل اطلاعات و تجزیه و تحلیل مسائل به تنهایی موجب استهلاک خبرنگاران می‏شود به این دلیل است که خبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان‏آور محسوب می‏شود.
   پژمان از تعامل خبرنگاران با مدیریت شهری قدردانی کرد و افزود: مشهد پس از تهران دومین کلان‏شهری است که دارای رسانه‏های جمعی متعدد و خبرنگارانی فرهیخته است، این مسائل می‏تواند بازوی توانمند مدیران شهری در اداره امور شهر باشد.

   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .