•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 428
   کد: 140617
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

   «دو گام مثبت شهرداری مشهد در ایام عزاداری پایان ماه صَفَر»
   بتول گندمی

   همیشه در حمل‌ونقل شهری برای این زوار، غفلت شده و خدمت‌رسانی کافی و شایسته انجام نشده است. اما امسال، شهرداری مشهد در گام رو به جلو، خودروهای وَنِ برقی را تهیه کرده که شامگاه چهارشنبه 24 آبان از تهران به مشهد رسید.
   «دو گام مثبت شهرداری مشهد در ایام عزاداری پایان ماه صَفَر» بتول گندمی

   بعد از اعلام تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، مطلبی را می‌خواهم با مردم خوب مشهد در میان بگذارم.
   شهرداری مشهد در آماده‌سازی و خدمات‌دهی به زائران و مجاوران در ایام پایانی ماه صَفَر، 2 تحول مهم را نسبت به گذشته رقم زده است:
   1. «تهیه و نصب بیلبوردهای شهری یکدست ولی با مضامین متفاوت نسبت به گذشته»
   نصب بیلبوردِ موضوعی و مناسبتی، اتفاق جدیدی در مشهد نیست. همه ساله، شهرداری مشهد در چنین ایامی، اقدام به نصب بیلبوردهای متعدد با مضمون شهادت امام رضا (ع) می‌کند اما مدیریت دوره جدیدِ شهرداری، گام متفاوتی نسبت به گذشته برداشته است. یکدست ‌بودن بنرهایِ جدیدِ نصب‌ شده بر روی بیلبوردها، امتیاز اول آن است. استفاده از تِمِ رنگِ مشکی و طراحی ساده آنها در همه بنرهای جدیدِ نصب ‌شده در قالب این پروژه، یک هارمونی ایجاد کرده است.
   ضمناً به لحاظ محتوایی نیز در چند مورد که در رفت‌وآمدهای درون‌شهری به چشم دیده‌ام، احادیثی از حضرت ثامن‌الحجج (ع) استفاده شده که به رفتار شهروندان جهت‌ می‌دهد. احادیث آن امام معصوم‌مان که در این بیلبوردها استفاده شده، تا آنجا که من دیدم، بیشتر مبتنی بر رفتار و اخلاق شخصی بوده که می‌تواند در بهبود رفتار و تعاملات بین شهروندان، مؤثر باشد.
   علاوه بر این، احادیثِ بکاررفته، به زیبایی، بیانگرِ سیره اخلاقیِ حسنه امامان معصوم بویژه، علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) هستند. لذا به نظر می‌رسد، گام خوبی نسبت به گذشته در عرصه شکلی و محتوایی برداشته شده است. در مسیر این تغییرات، خط فکریِ جناب آقای تقی‌زاده خامسی، شهردار محترم جدید، به وضوح دیده می‌شود که شایسته تقدیر است.
   2. «آغاز بکارگیری از 12 خودروی برقی وَن جهت انتقال زوار به حرم مطهر رضوی»
   ما مجاور حضرت رضا (ع) هستیم و به دلیل همین حُسنِ همسایگی، پس از عزم به شرفیابی به بارگاه مقدس ثامن‌الائمه(ع)، می‌توانیم حداکثر در عرض ساعتی، در محضرش باشیم. اما زائری که در چنین روزهایی، با پای پیاده به قصد زیارت علی‌بن‌موسی‌رضا (ع) به مشهد می‌آیند، وقتی به شهر می‌رسند، در گام‌های واپسین، دیگر نایی در بدن ندارند.
   همیشه در حمل‌ونقل شهری برای این زوار، غفلت شده و خدمت‌رسانی کافی و شایسته انجام نشده است. اما امسال، شهرداری مشهد در گام رو به جلو، خودروهای وَنِ برقی را تهیه کرده که شامگاه چهارشنبه 24 آبان از تهران به مشهد رسید.
   از 25 آبان نیز استفاده از این 12 دستگاه خودروها، آغاز شده و زوار در مسیر میدان توحید تا حرم رضوی و بالعکس، به صورت رایگان جابجا می‌شوند.
   گرچه انتظار می‌رود در آینده، تعداد این خودروها و مسیرهای جابجایی زائران، افزایش محسوسی یابد. به هر ترتیب، این گام رو به جلو، جای تقدیر دارد.
   به نظر می‌رسد بعد از ساماندهی بنرهای تبلیغاتی هیئات مذهبی در ایام محرم و صفر و تاثیرِ محسوسِ مثبت آن بر زیبایی شهر، این دو گام نیز از اقدامات مناسب شهردار مشهد در زمینه «شهر»داریِ حرفه‌ای محسوب می‌شود.
   عزاداری‌هایتان مقبول درگاه حق.

   *رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد
    

   تعداد بازدید: 428
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .