•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 318
   کد: 140863
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در بازدید از نمایشگاه «شهر کتاب»:

   از ظرفیت افراد دغدغه‌مند شهر برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده شود

   ضرورت دارد از پتانسیل مردمی داوطلب برای فعالیت‌های فرهنگی استفاده شود و شهرداری نقش تسهیل‌گر و حامی را در این بین ایفا کند.
   از ظرفیت افراد دغدغه‌مند شهر برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از ظرفیت افراد دغدغه‌مند و آن‌ها که حس مسئولیت بیشتری در شهر دارند، برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احسان اصولی با بیان این مطلب در بازدید از نمایشگاه «شهر کتاب» که در محل تقاطع بولوار شهید قره‌نی واقع است، اظهار کرد: 90 هزار نفر در طرح «جهاد خدمت» ویژه خدمات‌رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر ثبت‌نام کردند و 30 هزار نفر نیز امسال فعالانه خدمات خود را به زائران و عزاداران خاندان اهل بیت‌(ع) ارائه کردند. این افراد دغدغه‌مند هستند و مسئولیت اجتماعی بیشتری را احساس می‌کنند. پس خوب است این ظرفیت تنها در یک حوزه بکارگیری نشود و برای گسترش فرهنگ کتابخوانی نیز از آن استفاده شود.
   وی با ابراز تاسف از پایین بودن آمار سرانه مطالعه در شهر و کشور، افزود: در کشوری که 80 میلیون جمعیت دارد، تیراژ کتابی 300 نسخه است و این نشان از ضعف در فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: ضرورت دارد از پتانسیل مردمی داوطلب برای فعالیت‌های فرهنگی استفاده شود و شهرداری نقش تسهیل‌گر و حامی را در این بین ایفا کند.
   اصولی ابراز امیدواری کرد: گام‌هایی هر چند کوچک اما موثر در این زمینه برداشته شود و نتیجه تصمیمات اتخاذ شده در این حوزه به گسترش فضای مطالعه و افزایش سرانه کتابخوانی بینجامد.
   نجمه کیشی


    

   تعداد بازدید: 318
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .