•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 263
   کد: 4857
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۷/۱۷

   نخستین مسیر ویژه نابینایان در مشهد به بهره‌برداری رسید

   مسوول حوزه نظارت سازمان حمل و نقل و ترافیک از تکمیل مسیر ویژه نابینایان در مشهد خبر داد.
   نخستین مسیر ویژه نابینایان در مشهد به بهره‌برداری رسید

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا نقوی از ایجاد نخستین مسیر ویژه مخصوص نابینایان در مشهد خبر داد و افزود: این یکی از اقدامات انجام شده با هدف ساماندهی معابر عبوری جهت سهولت عبور و مرور معلولان به ویژه نابینایان در پیاده‌روهاست که توسط این سازمان انجام شده است.
   وی ادامه داد: پیاده‌روها در حد فاصل چهارراه فرامرز عباسی تا مرکز نابینایان امید مشهد با طول 600 متر از طریق کف سازی با موزاییک‌های مخصوص بهسازی شده‌اند.
   نقوی اظهار داشت: اجرایی شدن این فعالیت با در نظر گرفتن تغییر کف پوش‌های میانی به عرض 75 سانتی‌متر به صورت شیاری برای عبور نابینایان و در محل تقاطع‌ها با استفاده از موزاییک‌های طرح سکه و نصب تابلوهای مخصوص نابینایان و دیگر اصول استانداردسازی برای حرکت معلولان آماده‌سازی شده است.
   وی اظهار داشت: این در حالی است که سیستم هشدار صوتی جهت سهولت تردد نابینایان در تقاطع فرامرز - فردوسی مشهد نصب شده است که پیش از این نیز در تقاطع سه راه دارایی مشهد نصب گردیده بود.
   نقوی در خصوص عملکرد این سیستم گفت: سیستم هشدار صوتی در هنگام سبز بودن چراغ عابر پیاده برای عابران با ایجاد صدای بوق ممتد، زمان مناسب برای عبور از خیابان و در هنگام قرمز بودن چراغ با ایجاد بوق منقطع، نابینایان را از وضعیت چراغ راهنما آگاه می‌نماید.
   وی در ادامه برآورد اجرایی طرح ایجاد مسیر ویژه نابینایان را 25 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: امید است با تخصیص بودجه اینگونه مسیرها توسعه یافته و شاهد اجرای شبکه ویژه نابینایان در سطح شهر مشهد باشیم.

   تعداد بازدید: 263
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .