•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 162
   کد: 4917
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۷/۱۸
   یک شاعر مشهدی:

   برگزاری جشنواره شعر رضوی سبب تغییر مضمون ها از توصیفی به تبیینی شده است

   یک شاعر مشهدی گفت: در طول هشت سال برگزاری جشنواره شعر رضوی شاهد تغییر مضمون ها از جنبه توصیفی به جنبه های تبیینی بوده ایم.

   غلامرضا شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، در خصوص جشنواره شعر رضوی مشهد با بیان مطلب فوق اظهارداشت: اشعار در قالب کلاسیک و نو ارائه می شود که قالب کلاسیک خود به انواع قصیده، غزل، ترجیح بند، ترکیب بند، قطعه، دوبیتی و مثنوی تقسیم می شود، معمولا در شعر کلاسیک اگر رندی شاعر مورد محک قرار بگیرد می داند که ذائقه های عموم بیشتر در دو قالب غزل و مثنوی می باشد.

   این شاعر مشهدی با اشاره به اینکه جشنواره شعر رضوی به این علت که مورد پذیرش تمامی ذائقه های ادبی، عرفانی، آیینی و ولایی است اقبال عمومی خاصی بین برگزارکنندگان دارد، تصریح کرد: این جشنواره صرفا به خاطر اینکه اعتقادات خاص هر شیعه را بیان می کند بسیار مورد توجه است و ذوق و ذائقه تمامی برگزار کنندگان در اینگونه اشعار دیده می شود.

   وی خاطرنشان کرد: در طول سال‌هایی که در این جشنواره شرکت داشته ام شاهد ترقی شعر ولایی و آیینی و ترقی شاعران شرکت کننده در جشنواره بوده ام، همچنین شاهد تغییر مضمونها از جنبه توصیفی به سمت جنبه های تبیینی بوده ام.

   داور جشنواره شعر رضوی مشهد در خصوص چگونگی نقد اشعار اظهار داشت: این اشعار توسط 5 داور از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد، علاوه بر قالب، موضوع، چگونگی بیان و حس آمیزی در شعر مورد بررسی قرار می گیرد و امتیاز بندی می شود تا بهترین اشعار به جشنواره و در نهایت به جشنواره استانی راه یابد.

   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .