•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 164
   کد: 4921
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۰۷/۱۸
   رئیس شورای شهر مشهد:

   بسیاری از کارگران ساختمانی مشمول طرح بیمه دولتی نیستند

   خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مصوبه دولت در ارتباط با بیمه کارگری به منظور حمایت از کارگران قبل از صدور پروانه ساختمانی گفت: این حق بیمه در حالی از افرادی که قصد احداث بنا دارند اخذ می‌شود که اکثر قریب به اتفاق کارگران ساختمانی مشمول حمایت این طرح قرار نمی‌گیرد.

   به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، عباس شیرمحمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش 30 درصدی حق بیمه کارگری اظهار داشت: این افزایش بیمه نسبت به سه چهار سال گذشته سبب شده است که در حال حاضر اگر فردی برای احداث یک بنا به متراژ صد متر اقدام به صدور پروانه ساخت کند ملزم می‌شود مبلغی در حدود یک میلیون تومان برای حق بیمه کارگری قبل از صدور پروانه بپردازد این در حالی است که کل هزینه این بنا برای صدور پروانه ساخت با ضابطه در حدود 100 هزار تومان است که به عبارتی دیگر می‌توان گفت به ازای هر متر مربع احداث بنا 10 هزار تومان حق بیمه کارگری است.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در رابطه با ضوابط این بیمه گفت: در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق کارگران ساختمانی مشمول ضوابط این بیمه نمی‌شود چرا که بر اساس مفاد این بیمه‌نامه مقرر شده است که افرادی زیر پوشش بیمه قرار گیرند که دارای کارت مهارت فنی و حرفه‌ای، پرونده بیمه در تأمین اجتماعی و نیز 7 درصد سهم بیمه را به صورت شخصی پرداخت کنند که بر این اساس و با توجه به اینکه عده زیادی از کارگران این شرایط را ندارند لذا اغلب کارگران ساختمانی نمی‌توانند زیر پوشش این بیمه قرار گیرند.
   وی با اشاره به هزینه این بیمه قبل از صدور پروانه ساخت تأکید کرد: بالا بودن هزینه بیمه کارگری سبب شده است که بسیاری از افراد که در حال ساخت بنا هستند از اخذ پروانه ساخت صرف نظر کنند که این موضوع با توجه به اهمیت صدور پروانه‌ها ساخت قابل قبول نیست.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از شهرداری مشهد خواست که در این رابطه لایحه‌ای را به شورای شهر به منظور برطرف کردن مشکل ارائه دهد.
   وی همچنین از کاهش حق بیمه کارگری از سوی وزارت مسکن خبر داد و گفت: البته این موضوع به صورت یک طرفه است و طرف بیمه‌ای هنوز با این امر موافقت نکرده است.

   تعداد بازدید: 164
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .