•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 276
   کد: 141445
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
   رییس همکاری‌های بین‌الملل دفتر نخست وزیر ژاپن در نشست با هیات اعزامی شورا و شهرداری مشهدمقدس مطرح کرد؛

   تاکید بر مشارکت شهروندان در پیشگیری و مدیریت بحران

   با شرکت‌های خصوصی قرارداد کمک رفاهی منعقد می‌کنیم و زمینه مشارکت بخش خصوصی در بحث ایمنی مرتبط با مواد غذایی، ساختمان‌سازی و بازسازی پس از زلزله و حمل و نقل است.
   تاکید بر مشارکت شهروندان در پیشگیری و مدیریت بحران

   رییس همکاری‌های بین‌الملل دفتر نخست وزیر ژاپن گفت: تلاش می‌شود از مشارکت شهروندان در پیشگیری و مدیریت بحران استفاده شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، تتسوکه سایا در نشست با هیات اعزامی شورا و شهرداری مشهد مقدس به ژاپن، در پاسخ به سوال بتول گندمی رییس کارگروه مدیریت بحران، ایمنی و آتش نشانی شورای اسلامی شهر مشهد پیرامون این موضوع که توانمندسازی مردم در ژاپن توسط دولت انجام می‌شود یا شهرداری‌ها، اظهار کرد: عمدتا شهرداری‌ها وارد کار می شوند و مانور برگزار می‌کنند یا اقداماتی در این راستا شکل می‌دهند.
   ‎وی در پاسخ به دیگر سوال گندمی پیرامون کنفرانس سندای و تاکید بر تشویق نیروهای واکنش سریع، توضیح داد: نیروهای آتش‌نشانی بر اساس توان شهرداری‌ها وارد عمل می‌شوند و دولت نیز یاری‌رسانی می‌کند اما با سازمان‌های دیگر شهر کاملا هماهنگ است.
   سایا در پاسخ به پرسش سیدمسعود ریاضی عضو دیگر شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص نحوه فعالیت و همکاری دولت و شهرداری‌های ژاپن با بخش خصوصی در مقابله با حوادث، بیان کرد: با شرکت‌های خصوصی قرارداد کمک رفاهی منعقد می‌کنیم و زمینه مشارکت بخش خصوصی در بحث ایمنی مرتبط با مواد غذایی، ساختمان‌سازی و بازسازی پس از زلزله و حمل و نقل است.
   رییس همکاری‌های بین‌الملل دفتر نخست وزیر ژاپن در ادامه گفت: همچنین از مشارکت داوطلبانه در امدادرسانی و بازسازی بهره‌گیری می‌شود و بر روند فعالیت‌ها نیز نظارت مستقیم صورت می‌گیرد.
   وی ادامه داد: با مشارکت بخش خصوصی منازل موقتی احداث می‌شود که در صورت بروز زلزله و خرابی، شهروندان در آن استقرار یابند تا ساختمانی برای افراد ساخته شود.
   سایا با تاکید بر اینکه توانمندسازی و بازسازی ساختمان‌های مهم شهر دارای اهمیت ویژه‌ای است، گفت: یک دوره کارآموزی برای شهرداران و مقامات شهری نیز درنظر گرفته می‌شود.
   رییس همکاری‌های بین‌الملل دفتر نخست وزیر ژاپن خاطرنشان کرد: در صورت زلزله و خرابی بخشی از ساختمان‌های اداری، ممکن است بخشی از نیروی کار اخراج شود که برای جلوگیری از این امر، ۷۲ درصد شرکت‌های بزرگ در ژاپن اقدام به تهیه طرح استمرار کار پس از زلزله کردند اما شرکت‌های کوچک و متوسط هم برای تهیه این طرح تشویق می‌شوند.
   وی ادامه داد: در مانورهایی که برای زلزله و سونامی برگزار می‌شود، مشارکت حداکثری شهروندان مورد توجه است و شهروندان برای فعالیت در این دوره‌ها تشویق می ‌شوند.
   وی افزود: برای گسترش کمک‌رسانی بین شهروندان تشویق‌هایی صورت می‌گیرد و ضرورت دارد این کار تقویت شود.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 276
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .