•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 154
   کد: 141461
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
   نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

   پیگیری برای رفع موانع قانونی نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر در مجلس

   نیازمند آن هستیم تا تغییر رویکردی در کارها داده شود. اگر قرار بر این است که نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر به سرانجام برسد باید موانع و آسیب‌های قانونی ایجاد شده از سوی مسئولان به ما منعکس شود تا ما در مجلس این موانع را برطرف کنیم.
   پیگیری برای رفع موانع قانونی نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر در مجلس

   نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کارگروه ویژه‌ای که در کمیسیون عمران مجلس تشکیل می‌شود برای رفع موانع قانونی نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر تلاش خواهیم کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مجید کیان‌پور در نشست مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با شهردار و رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، بیان کرد: در اوایل دهه 60 که شهرداری‌ها را خودگردان اعلام کردیم تنها دلیلش این بود که شهرداری‌ها نهاد خودگردان شده و برابر دولت کار عمرانی انجام دهند و تامین منابع مالی داشته باشند.
   وی افزود: طی 2 سالی که ریاست هیئت مدیره شرکت عمران مسکن سازان ثامن را در این شهر بر عهده داشتم، تلاش زیادی انجام دادیم تا طرح نوسازی اطراف حرم مطهر بتوانند شتاب لازم را داشته باشد. به نظر می‌رسد باید چند کار جدید در این مسیر انجام شود. یکی اینکه شهردار نماینده عالی دولت در این طرح تعیین شود.
   کیان‌پور تصریح کرد: همچنین یکی از منابع، صندوق توسعه ملی است که باید بتوانیم از این صندوق کمکی برای حمایت از سرمایه‌گذاران طرح بازسازی بافت پیرامون حرم مطهر و همچنین خطوط مترو مشهد دریافت کنیم.
   وی ادامه داد: نیازمند آن هستیم تا تغییر رویکردی در کارها داده شود. اگر قرار بر این است که نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر به سرانجام برسد باید موانع و آسیب‌های قانونی ایجاد شده از سوی مسئولان به ما منعکس شود تا ما در مجلس این موانع را برطرف کنیم.
   نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در صورت لزوم می‌توانیم پیگیری مشوق‌هایی مانند معافیت مالیاتی، معافیت پروانه ساختمانی را در کارگروه ویژه‌ای که برای این موضوع در کمیسیون تشکیل می‌شود انجام دهیم و موانع موجود بر سر راه این پروژه را برداریم.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 154
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .