•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 536
   کد: 141578
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   ضرورت گسترش محدوده طرح زوج و فرد در مشهد

   در حال حاضر طرح زوج و فرد خودرو در هسته مرکزی مشهد اجرایی شده و توانسته تا اندازه‌ای از بار ترافیکی این نقطه بکاهد.
   ضرورت گسترش محدوده طرح زوج و فرد در مشهد

   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با توجه به افزایش ترافیک در معابر شهری چاره‌ای جز گسترش محدوده طرح زوج و فرد نداریم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مجتبی بهاروند در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: متاسفانه هسته مرکزی شهر مشهد یکی از پرترافیک‌ترین و آلوده‌ترین نقاط این شهر است.
   وی افزود: علت آلودگی و ترافیک در هسته مرکزی شهر تردد خودروهای شخصی است و در این در حالیست که سیستم حمل و نقل عمومی برای تردد شهروندان در نقاط مختلف مشهد فراهم شده است.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: راهکارهای مختلفی برای کاهش ترافیک و آلودگی شهر وجود دارد که یکی از این راه‌ها ایجاد طرح محدودیت تردد است.
   بهاروند اضافه کرد: در حال حاضر طرح زوج و فرد خودرو در هسته مرکزی مشهد اجرایی شده و توانسته تا اندازه‌ای از بار ترافیکی این نقطه بکاهد اما وضعیت هوای مشهد به گونه‌ای است که ناچاریم محدوده طرح زوج و فرد را گسترش دهیم و حرکت وسایل نقلیه شخصی را محدود کنیم.
   وی عنوان کرد: همچنین از اجرای طرح زوج و فرد از مبدا نیز حمایت می‌کنیم چرا که این اقدام به کاهش آلودگی هوای شهر مشهد منجر می‌شود.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص قانون استفاده 15 درصدی از فضاهای اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی شهر به منظور فرهنگ‌سازی در امر کاهش آلودگی هوا و مشارکت‌های مردمی بیان کرد: در مدتی که بنده به عنوان عضو شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت خود را آغاز کردم درخواستی برای استفاده از این قانون به شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد نیامده است، این در حالی است که ما آمادگی داریم که حتی بیشتر از 15 درصد برای اجرای این قانون همکاری کنیم.
   وی تصریح کرد: با این حال این موضوع با اعضای شورای اسلامی مطرح خواهد شد و من به عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی هر اقدامی را که بتوان برای کاهش آلودگی هوا انجام داد، دریغ نخواهم کرد.
   فرزانه نثاری
    

   تعداد بازدید: 536
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .