•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 231
   کد: 141870
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد:

   حمایت شورای شهر از مدیریت شهری در جهت تحقق شهر هوشمند

   سامانه پرداخت هوشمند موبایلی برای خود مجموعه حمل و نقل شهری نیز می‌تواند کمک شایانی برای کاهش هزینه‌ها و در زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد.
   حمایت شورای شهر از مدیریت شهری در جهت تحقق شهر هوشمند

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای اسلامی شهر از مدیریت شهری مشهد برای تحقق شهر هوشمند به صورت همه جانبه حمایت می‌کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه اظهار کرد: از آغازین روزهای شروع به کار شهردار مشهد مقدس، ایجاد شهر هوشمند و شهروند به عنوان یکی از شعارها و برنامه‌های مدیریت شهری مطرح شد.
   وی افزود: پیگیری‌های مستمری برای برداشتن نخستین گام در جهت تحقق شهر هوشمند در مدت کوتاه آغاز به کار دوره پنجم مدیریت شهری صورت گرفت و خوشبختانه امروز همزمان با ولات پیامبر اکرم(ص) به نتیجه رسید.
   حیدری سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه را جزء گام‌های اولیه برای تحقق شهر هوشمند دانست و گفت: چنین امکاناتی سبب می‌شود تا شهروندان در شرایط و با تسهیلات مناسبی از ظرفیت ناوگان عمومی استفاده کنند.
   وی با بیان اینکه هوشمند‍‌سازی شهر سبب ایجاد حس رضایتمندی در شهروندان می‌شود، تصریح کرد: سامانه پرداخت هوشمند موبایلی برای خود مجموعه حمل و نقل شهری نیز می‌تواند کمک شایانی برای کاهش هزینه‌ها و در زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اپراتورهای همراه اول و رایتل نیز باید هرچه سریعتر زیرساخت‌های لازم را فراهم آورند تا این پوشش گسترش یابد، در حال حاضر سرویس سیم کارت ارتباط نزدیک صرفا در بستر ایرانسل قابل استفاده است.
   حیدری با بیان اینکه در حوزه‌های دیگر شهری نیز برنامه‌ریزی‌هایی برای هوشمندسازی صورت گرفته است، افزود: شورای اسلامی شهر مشهد از برنامه‌های شهرداری در زمینه تحقق شهر هوشمند حمایت کامل می‌کند.
   وی از تشکیل کارگروه شهر هوشمند در کمیسیون‌های تخصصی شورا خبر داد و گفت: مسوولیت هدف‌گذاری و مشخض کردن رویکردها و راهبردی‌های شورا در هماهنگی و ابلاغ آنها به شهرداری بر عهده این کارگروه است.
    

   تعداد بازدید: 231
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .