•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 400
   کد: 141873
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
   مدیر پروژه کیف پول همراه در بخش بانکی مطرح کرد:

   تجهیز 2200 اتوبوس و 105 گیت مترو در مشهد به سامانه کیف پول همراه

   با کیف پول آفلاین الکترونیک انجام تراکنش‌های پرداخت خرد با حداکثر مبلغ 50 هزار تومان صورت می‌پذیرد.
   تجهیز 2200 اتوبوس و 105 گیت مترو در مشهد به سامانه کیف پول همراه

   مدیر پروژه کیف پول همراه در بخش بانکی گفت: هم اکنون 2200 دستگاه اتوبوس، 105 گیت قطار شهری و 46 گیت BRT برای استفاده از سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه تجهیز شده‌اند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، زهرا میرحسینی در مراسم رونمایی از سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه (NFC) در ناوگان حمل و نقل عمومی که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: سرعت بالا، امنیت و سهولت؛ سه مزیت اصلی سامانه پرداخت خرد آفلاین در بستر تلفن همراه نسبت به استفاده از کارت های بانکی است.
   وی افزود: با کیف پول آفلاین الکترونیک انجام تراکنش‌های پرداخت خرد با حداکثر مبلغ 50 هزار تومان صورت می‌پذیرد.
   میرحسینی تصریح کرد: مطابق با الزامات بانک مرکزی به ویژه قوانین مبارزه با پولشویی و سپرده قانونی، این کیف پول جایگزین اسکناس، سکه و کارت بانکی می‌شود.
   مدیر پروژه کیف پول همراه در بخش بانکی افزود: هم‌اکنون 2200 دستگاه اتوبوس، 105 گیت قطار شهری و 46 گیت BRT برای استفاده از کیپاد تجهیز شده‌اند و همچنین 350 کارتخوان فروشگاهی در مشهد برای این منظور فعال هستند.
   وی ادامه داد: در نظر داریم تا پایان سال 96، بیست هزار کارتخوان فروشگاهی در مراکز خرده‌فروشی به این مجموعه افزوده شود.
   میرحسینی توسعه پذیرندگی حمل و نقل در سایر شهرها، توسعه پذیرندگی در اماکن عمومی، افزایش کارتخوان‌های فروشگاهی در هر شهر و افزایش خدمات و استفاده از بستر ایجاد شده برای توسعه خدمات به مشتریان را از توسعه‌های آتی برشمرد.
   وی گفت: کیف پول همراه پاسارگاد با نام تجاری کیپاد در هر شهری که امکان آن فراهم شود به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره تحول دیجیتال ایفای نقش خواهد کرد و برای اولین بار در سطح ملی بر روی موبایل انجام می‌گیرد.
   مدیر پروژه کیف پول همراه در بخش بانکی با اشاره به خدمات الکترونیکی جدید بانک پاسارگاد گفت: در استراتژی‌های کلان بانک پاسارگاد، راهبرد مبتنی بر خدمات بانکی، در زنجیره ارزش کامل دیده شده است.
   وی با ارائه آمارهایی در خصوص تراکنش‌های آنلاین ادامه داد: 1.2 میلیارد تراکنش خرید از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی در ماه مهر و ماهانه 800 میلیون تراکنش با مبلغ کمتر از 25 هزار تومان از طریق بسترهای آنلاین بانک‌ها پردازش می‌شود.
   میرحسینی تاکید کرد: 65 درصد تراکنش‌ها مبلغی کمتر از 25 هزار تومان دارند و تراکنش‌های آنلاین هزینه زیادی را بر اقتصاد ملی وارد می‌کنند. بنابراین ما با ورود به این حوزه در جهت رشد اقتصاد ملی گام برمی‌داریم.
    

   تعداد بازدید: 400
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .