•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 357
   کد: 143690
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
   مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد تاکید کرد؛

   لزوم تسریع در احداث پارک‌سوارها برای کاهش آلودگی هوای مشهد مقدس

   یکی از مواردی که سبب آلودگی هوا به‌خصوص در پایانه‌های مسافربری می‌شود روشن بودن اتوبوس‌های برون‌شهری در جایگاه‌ها است که الزام، بازرسی و نظارت بر خاموش بودن اتوبوس‌ها تأکید می‌شود.
   لزوم تسریع در احداث پارک‌سوارها برای کاهش آلودگی هوای مشهد مقدس

   مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: مهم‌ترین راهکارهای حمل‌ونقلی شهر مشهد ایجاد پارک‌سوارهای شهر مشهد و لزوم فرهنگ‌سازی در این خصوص است که نقشی مهم در کاهش آلودگی هوا دارد.
   محسن شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس در ارتباط با اقدامات این سازمان برای کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: یکی از اقدامات انتقال قسمت عمده‌ای از بار مسافر شهر مشهد از پایانه مسافربری امام رضا(ع) به پایانه‌های اقماری شهر مشهد است.
   وی افزود: با توجه به نقش فضای سبز در کاهش آلودگی هوا، توسعه آن در پایانه‌های مسافربری مشهد با گونه‌های کم آب و مقاوم در برابر آلودگی مورد توجه قرار گرفته است.
   شریعتی تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که سبب آلودگی هوا به‌خصوص در پایانه‌های مسافربری می‌شود روشن بودن اتوبوس‌های برون‌شهری در جایگاه‌ها است که الزام، بازرسی و نظارت بر خاموش بودن اتوبوس‌ها تأکید می‌شود.
   مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: برای کاهش آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای استفاده از انرژی‌های پاک مانند chp و مولدهای خورشیدی در پایانه امام رضا(ع) مورد توجه بوده و به دنبال توسعه آن از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم.
   وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راهکارهای حمل‌ونقلی شهر مشهد ایجاد پارک‌سوارهای شهر مشهد و لزوم فرهنگ‌سازی در این خصوص است، گفت: این مهم در طرح جامع حمل ونقل شهر مشهد پیش‌بینی شده که متأسفانه تاکنون مغفول باقیمانده است که استانداری خراسان می‌تواند با تملک و تزریق بودجه به توسعه کمی و کیفی هدف فوق اقدام نماید تا 12پارک‌سوار جانمایی شده با سرعت بیشتری تکمیل واحداث شود.

    

   تعداد بازدید: 357
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .