•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 283
   کد: 143850
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
   معاون سازمان اتوبوسرانی مشهد عنوان کرد:

   توجه ویژه به توانیابان در اجرای مسیر خط 3 بی.آر.تی

   امسال برای اولین بار در کشور 233 دستگاه اتوبوس اسکانیا یورو 4 مجهز به رمپ ویژه معلولان خریداری شده که این اتوبوس‌ها در خطوط عادی شهری استفاده خواهد شد.
   توجه ویژه به توانیابان در اجرای مسیر خط 3 بی.آر.تی

   معاون سازمان اتوبوسرانی مشهد از توجه ویژه به توانیابان در اجرای مسیر خط 3 بی.آر.تی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهمندی در دومین نشست مدیران حمل و نقلی شهرداری با سازمان‌های مردم نهاد در خصوص احداث مسیر ویژه خط 3 بی.آر.تی بیان کرد: در مطالعات جامع حمل و نقل مشهد نگاه کلی به اقتصاد ومحیط زیست شده است.
   وی در خصوص خط 3 بی.آر.تی عنوان کرد: به عنوان مثال در اجرای این خط به کاهش آلاینده‌های هوا و در ادامه آن کاهش آلودگی زیست محیطی توجه شده است.
   معاون سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: خوشبختانه حوزه‌های فنی معاونت حمل و نقل و ترافیک و به خصوص سازمان اتوبوسرانی از بررسی آثار فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، و زیست محیطی پروژه‌ها استقبال می‌کند اما در این میان نگرانی وجود دارد که بر روی برخی از مسائل جانبی چنان تمرکز کنیم که از مسائل اصلی دور شویم.
   فرهمندی تصریح کرد: با توجه به این مهم این سوال پیش می‌آید که ما چه ابزاری داریم تا بتوانیم این مولفه‌ها را وزن دهی و با اطمینان آثار پروژه‌ها را بررسی کنیم.
   وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چه اقدامی برای در خصوص استفاده توانیابان از اتوبوس‌های شهری به خصوص خطوط ویژه و بی.آر.تی انجام شده است، گفت: در خصوص ایجاد امکانات برای استفاده توانیابان از خطوط اتوبوس شهری تجربه خط یک بی.آر.تی وجود دارد که خوشبختانه این مهم مورد توجه ویژه در خط 3 بی.آر.تی قرار گرفته است.
   معاون سازمان اتوبوسرانی مشهد اضافه کرد: در این راستا در محل گذرگاه‌های مسیر خط 3 بی.آر.تی فضایی برای عبور توانیابان در نظر گرفته شده است.
   فرهمندی ادامه داد: همچنین امسال برای اولین بار در کشور 233 دستگاه اتوبوس اسکانیا یورو 4 مجهز به رمپ ویژه معلولان خریداری شده که این اتوبوس‌ها در خطوط عادی شهری استفاده خواهد شد.
   گفتنی است در این جلسه نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد انجمن توانیابان و بنیاد چهارطبقه حضور داشتند.
   فرزانه نثاری
    

   کلید واژه ها: بی آر تی - خط 3 - شهرداری - مشهد -
   تعداد بازدید: 283
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .