•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 535
   کد: 143874
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
   شهردار مشهد مقدس در بازدید از بازار رضا(ع) خبر داد:

   همکاری شهرداری با آستان قدس و کسبه در ایمن‌سازی، استحکام‌بخشی و بهسازی بازار رضا(ع)/ بازبینی طرح محدوده بازار رضا(ع) با محوریت انسان و پیاده محوری

   ما همراه شما هستیم. علاقه دارم این بازار رضا(ع) هر چه زودتر بهسازی، ایمن‌سازی و مستحکم‌سازی شود. دفتر من به روی شما باز است تا با سرعت خوبی ساماندهی بازار رضا(ع) انجام شود.
   همکاری شهرداری با آستان قدس و کسبه در ایمن‌سازی، استحکام‌بخشی و بهسازی بازار رضا(ع)/ بازبینی طرح محدوده بازار رضا(ع) با محوریت انسان و پیاده محوری

   شهردار مشهد مقدس گفت: شهردار مشهد مقدس آماده همکاری با آستان قدس رضوی و کسبه برای ایمن‌سازی، استحکام بخشی و بازپیرایی بازار رضا(ع) است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در بازدید از بازار رضا(ع) اظهار کرد: خوشبختانه چون مشهدی هستم و دوران کودکی و نوجوانی عمرم را در اطراف حرم مطهر زندگی کرده‌ام و پدرم هم بازاری بوده است لذا علاقه مضاعفی هم به مشهدی‌ها و هم به بازار رضا(ع) و سایر بازارهای قدیمی این شهر دارم.
   وی افزود: همه کسانی که هم سن من هستند خوب به یاد دارند که اطراف حرم در ایام قدیم پر از بازار بود که متاسفانه استاندار زمان طاغوت، عمدا دست به تخریب آنها زد تا آثار قدیمی به‌جای مانده را نابود کند درست مانند کاری که در شهر مکه و اطراف خانه کعبه در حال انجام است.
   شهردار مشهد مقدس ادامه داد: یکی از اتفاقات آن دوران نیز، احداث بازار موقت امام رضا(ع) در مقابل اعتراض و مقاومت بازاریان اطراف حرم مطهر به تخریب بازارهای قدیمی آن محدوده بود اما 42 سال است که این بازار موقت ساخته شده است و حال به عنوان یک بازار قدیمی می‌توان از آن یاد کرد.
   بهسازی بازار رضا(ع) توسط آستان قدس و با مشارکت کسبه انجام شود
   تقی‌زاده خامسی خاطرنشان کرد: عدد بیراهی نیست اگر بگوییم 20 میلیون نفر در سال به بازار رضا(ع) مراجعه می‌کنند که اگر این تعداد مراجعه به یک بازار در هر جای دنیا قرار داشت خیلی زودتر از اینها به فکر بازپیرایی آن می‌افتادند.
   وی افزود: این عزم آستان قدس رضوی برای بهسازی بازار رضا(ع) باید برای بازاری‌ها به عنوان یک فرصت غنیمت دانسته شود و کسبه و هیئت مدیره بازار باید پشت این تصمیم بایستند. ما نیز در این مسیر همراه شما هستیم و این همراهی از آن جهت است که چون تجربه داریم تلاش می‌کنیم طرحی اجرایی شود که ایراد کمتری داشته باشد.
   ایمنی بازار رضا(ع)، اولویت اول در بهسازی
   شهردار مشهد مقدس با تاکید بر اینکه کارهایی که در این راستا شروع شده کارهای خوبی است، تصریح کرد: تاکید می‌کنم بدون مشارکت مردم هیچ کاری را شروع نکنید زیرا اگر کسبه بازار در این طرح مشارکت نکند کاری از پیش نمی‌رود. اگر هر جا مشارکت مردم نبود با امر کردن و دستور دادن جواب درستی نگرفته‌ایم.
   وی با بیان این مطلب که قبل از اینکه آستان قدس در این بازار کاری بکند کسبه را راضی کنید، ادامه داد: اولین موضوع مهم برای بازار رضا(ع) ایمنی آن است. 20 میلیون نفر سالانه برای خرید و بازدید به این بازار می‌آیند. علاوه بر آن 5 هزار نفر کسبه نیز در این بازار مشغول فعالیتند، پس لازم است فضای ایمنی برای خرید و کسب داشته باشند. هم آستان قدس رضوی، هم کسبه و هم شهرداری نباید از این موضوع به آسانی بگذرد.
   همکاری شهرداری در استحکام بخشی و بازپیرایی بازار امام رضا(ع)
   شهردار مشهد مقدس در مورد دومین دغدغه خود نیز اظهار کرد: شهرداری مشهد به موضوع استحکام بنای بازار رضا(ع) نیز هم به صورت جدی خواهد پرداخت تا ببینیم چه بکنیم که این بازار ایمن شود.
   تقی‌زاده خامسی افزود: بعد از ایمنی بخشیدن و استحکام دادن به بازار، نوبت به بازپیرایی آن می‌رسد. زشت است که هر کسی هر کاری دلش خواست در این بازار انجام دهد. ما همینجا اعلام آمادگی می‌کنیم که در این موضوع نیز همراه شما باشیم.
   مشکل سرویس بهداشتی بازار اما رضا(ع)، مشکلی به قدمت عمر 42 ساله بازار
   وی در مورد یکی دیگر از مشکلات اساسی و قدیمی بازار رضا(ع) که قدمتی به دارازای عمر بازار دارد نیز گفت: در مورد سرویس بهداشتی هم که موضوعی طولانی و به قدمت عمر بازار است باید چاره‌ای اندیشیده شود. سرویس بهداشتی هیچ بازاری در ورودی آن قرار ندارد.
   شهردار مشهد مقدس تاکید کرد: این بازار به اسم امام رضا(ع) مزین است و برکتش از اوست. این نام مبارک باید در شان آن حضرت باشد و نباید زائر در ورودی بازار از سرویس بهداشتی عبور کند. من این کار را خواهم کرد که آستان قدس رضوی، ورودی و خروجی‌های این بازار و طبقات بالای آن را زنده کند.
   تقی‌زاده خامسی بیان کرد: در مورد سرویس بهداشتی هم باید ببینیم مشکل از کجاست. ما حاضریم در مورد احداث سرویس بهداشتی در زمینی که توسط هیئت امنای بازار در اطراف آن، به همین منظور خریداری شده است همکاری لازم را انجام دهیم. باید در خصوص ایجاد پیاده‌راه در دو طرف بازار رضا(ع) نیز اندیشیده شود.
   میدان بیت‌المقدس بازبینی می‌شود
   وی خاطرنشان کرد: در حال بازبینی فلکه آب یا همان میدان بیت‌المقدس هستیم و این ایده وجود دارد که ایستگاه مترو خط 3 قطار شهری که در پشت پارکینگ رضا قرار دارد به صورت زیر زمینی به بازار رضا(ع) متصل شود. ایده این موضوع توسط مشاور در دست بررسی است.
   بازبینی طرح محدوده بازار رضا(ع) با محوریت انسان و پیاده محوری
   تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: می‌توان بر روی پیشنهاد کسبه برای تبدیل دو طرف بازار به پارکینگ نیز فکر کرد. البته لازم است کسبه هم با حمل و نقل عمومی به محل کار خود مراجعه کنند چون سیستم‌های حمل و نقل عمومی مشهد در حال توسعه است. باید طرح این منطقه با محوریت انسان مورد بازبینی قرار گیرد چون در حال حاضر در همه دنیا حرف اول و آخر را انسان و پیاده راه می‌زند نه خودرو. اگر انسان‌ها راحت به شما کسبه مراجعه کنند وضع مالی کسبه هم بهتر خواهد شد.
   وی ادامه داد: در مورد احداث سرویس بهداشتی در زمین واقع در محدوده منطقه 7 با ارائه طرح و مستندات هر چه سریعتر به نتیجه برسید. اگر طرح اولیه را ارائه نمایید ما در اسرع وقت مجوز گودبرداری را صادر می‌کنیم.
   شهردار مشهد مقدس با تاکید بر اینکه در این موضوع هر توافقی که مدیران قبلی منطقه ثامن انجام داده‌اند مورد قبول من است، خاطرنشان کرد: ما همراه شما هستیم. علاقه دارم این بازار رضا(ع) هر چه زودتر بهسازی، ایمن‌سازی و مستحکم‌سازی شود. دفتر من به روی شما باز است تا با سرعت خوبی ساماندهی بازار رضا(ع) انجام شود.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 535
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .