•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 389
   کد: 143877
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
   شهردار مشهد مقدس در بازدید از بازار کتاب گلستان مطرح کرد؛

   رونق بخشی به بازار کتاب گلستان با استفاده از مشاوره فعالان عرصه کتاب

   در دنیا به کتابفروشی‌ها اهمیت زیادی داده می‌شود و شاهد راه‌اندازی کتابفروشی‌های بزرگ در جای جای شهرهای مختلف در کشورهای گوناگون هستیم زیرا فرهنگ از همین کتاب و کتابخوانی آغاز می‌شود.
   رونق بخشی به بازار کتاب گلستان با استفاده از مشاوره فعالان عرصه کتاب

   شهردار مشهد مقدس گفت: از مشاوره، راهنمایی و کمک فعالان عرصه کتاب برای رونق بخشیدن به بازار کتاب گلستان استفاده خواهیم کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در بازدید از کتاب گلستان اظهار کرد: از کتاب‌فروش‌ها، ناشران و فعالان این عرصه می‌خواهم تا شهرداری را کمک کرده و مشاوره دهند که بتوانیم گلستان کتاب را ساماندهی کرده و رونق دهیم.
   وی افزود: این بازار در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد. برخی می‌گویند لازم است این بازار تخریب شده و بنای جدیدی جایگزین آن شود اما بنده معتقدم اینگونه طرح‌ها، طولانی شده و زمانبر است لذا باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا از همین فرصت موجود بهترین استفاده صورت گیرد.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون این بازار بهره‌بردار خوبی نداشته و بهره‌برداری خوبی از آن صورت نگرفته است، تاکید کرد: گلستان کتاب باید به اهلش سپرده شود زیرا کار ناشران کتاب فروشی نیست.
   وی تصریح کرد: در آینده نزدیک عملیات قطار شهری در فضای مقابل این گلستان کتاب پایان یافته و محدودیت ایجاد شده نیز جمع‌آوری می‌شود لذا می‌توان از آن فضا نیز به صورت موقت در راستای کتاب و کتاب‌فروشی و فرهنگ کتابخوانی بهره گرفت.
   شهردار مشهد مقدس بیان کرد: شهرداری در این بازار به درآمد و مسائل مالی نمی‌اندیشد بلکه بیشتر به دنبال راه‌اندازی یک مکان فرهنگی فعال است. البته در مقابل هم لازم است کسانی که از بخش خصوصی وارد این کار می‌شوند علاقه و عشق به کتاب داشته باشند.
   تقی‌زاده خامسی ادامه داد: در دنیا به کتابفروشی‌ها اهمیت زیادی داده می‌شود و شاهد راه‌اندازی کتابفروشی‌های بزرگ در جای جای شهرهای مختلف در کشورهای گوناگون هستیم زیرا فرهنگ از همین کتاب و کتابخوانی آغاز می‌شود.
   لازم به ذکر است؛ شهردار مشهد مقدس از پردیس کتاب، انتشارات امام و گلستان کتاب شهرداری مشهد بازدید کرده و با موسس و مدیر انتشارات امام، رضا رجب‌زاده، که از دوستان قدیم وی بودند به گفتگو نشستند.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 389
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .