•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 229
   کد: 144044
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
   در بیانیه سازمان جهانی شهرهای متحد و دولت‌های محلی تاکید شد؛

   لزوم اولویت قراردادن قوانین بین‌المللی جهت تثبیت روابط بین‌الملل و پایان اختلافات/ حفظ وضعیت خاص شهر بیت المقدس (اورشلیم)

   ما دولت‌های منطقه‌ای و محلی در سازمان UCLG، مجددا بر اولویت قوانین بین‌المللی جهت تثبیت روابط بین‌الملل و پایان نزاع‌ها و اختلافات و نیز حفظ وضعیت خاص شهر بیت المقدس (اورشلیم) تاکید می‌کنیم.
   لزوم اولویت قراردادن قوانین بین‌المللی جهت تثبیت روابط بین‌الملل و پایان اختلافات/ حفظ وضعیت خاص شهر بیت المقدس (اورشلیم)

   سازمان جهانی شهرهای متحد و دولت‌های محلی (UCLG) با صدور بیانیه‌ای اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی محکوم کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس، سازمان جهانی شهرهای متحد و دولت‌های محلی (UCLG) به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد دنیا است و بیش از هزار شهر جهان عضو آن هستند.
   شهرداری مشهدمقدس به واسطه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از ابتدای تشکیل سازمان جهانی شهرهای متحد و دولت‌های محلی (UCLG)، عضو شورای سیاستگذاری و اجرایی این نهاد بوده است.
   این سازمان در بیانیه خود که در نشست گوآنگجو و در 9 دسامبر 2017 منتشر شد، اعلام کرد که هرگونه تصمیمی در خصوص بیت المقدس نباید بصورت یک‌جانبه اتخاذ گردد و تصمیم دولت ایالات متحد آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن یک‌جانبه شهر بیت‌المقدس به عنوان پایتخت بر خلاف قطعنامه‌ها و اسناد مصوب بین‌المللی است.
   متن بیانیه این سازمان در زیر آمده است:
   «تعیین وضعیت شهر بیت المقدس (اورشلیم) می بایست با قوانین بین المللی تصویب شده و با قطعنامه‌های مختلف مطابقت داشته باشد. بر این عقیده و نظر هستیم که خواسته‌های طرفین باید در نظر گرفته شود و یک راه حل جهانی مورد مذاکره قرار گیرد.
   هر راه حلی باید صلح و همبستگی را برای ساکنان شهر ترویج کرده و گسترش دهد و نباید موجب نفرت و جدایی گردد. باید روند صلح، حمایت شده و از هر آنچه باعث به خطر انداختن آن می‌شود، اجتناب کرد. هر تصمیمی درباره این موضوع نباید یک‌جانبه در نظر گرفته شود.»
   در پایان این بیانیه آمده است: «ما دولت‌های منطقه‌ای و محلی در سازمان UCLG، مجددا بر اولویت قوانین بین‌المللی جهت تثبیت روابط بین‌الملل و پایان نزاع‌ها و اختلافات و نیز حفظ وضعیت خاص شهر بیت المقدس (اورشلیم) تاکید می‌کنیم.»
    

   تعداد بازدید: 229
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .