•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 377
   کد: 144089
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
   در جهت دستیابی به توسعه شهری پایدار صورت گرفت:

   امضای اولین تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با پژوهشکده ثامن

   پژوهشکده ثامن یکی از منتقدان علمی به ساخت و سازهای شهری بوده که طی سال‌های گذشته در این زمینه موفق بوده است و همیشه در رسانه‌ها مطرح بوده است. حال فرصتی به این پژوهشکده داده شده تا با پیشنهادات خود، انتقادات مطرح شده را حل نماید و آرمانهای خود را برای شهر ارام و با کیفیت اجرایی کند.
   امضای اولین تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با پژوهشکده ثامن

   اولین تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس برای دستیابی به توسعه شهری پایدار با پژوهشکده ثامن منعقد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، رضا خواجه نایینی، معاون اقتصادی شهرداری مشهد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی با پژوهشکده ثامن اظهار داشت: پژوهشکده ثامن محلی است که اساتید و جوانان با تحصیلات عالی در آنجا دور هم جمع شده‌اند. شهرداری مشهد نیز در این دوره شعار شهر هوشمند را مطرح کرده است و شهردار مشهد، در پست‌های مدیریتی، جوانان را بکار گرفته و استفاده از خرد جمعی را در برنامه دارد.
   وی افزود: در حوزه اقتصاد شهری، اولین اولویت ما بهتر اداره شدن شهر و با کیفیت‌تر زندگی کردن مردم در شهر است، شهری که درآمدهای پایدار و اقتصاد پویا داشته باشد.
   اولویت شهرداری مشهد در این دوره از مدیریت شهری، بهتر اداره شدن شهر با درآمدهای پایدار و اقتصاد پویاست
   خواجه‌نایینی تصریح کرد: نداشتن درآمدهای پایدار، کیفیت زندگی مردم را پایین می‌آورد. تا سال‌های سال درآمد شهرداری‌ها به صدور پروانه ساختمانی وابسته بوده است که باید این روند به سمت درآمدهای پایدار تغییر یابد.
   وی خاطرنشان ساخت: پژوهشکده ثامن یکی از منتقدان علمی به ساخت و سازهای شهری بوده که طی سال‌های گذشته در این زمینه موفق بوده است و همیشه در رسانه‌ها مطرح بوده است. حال فرصتی به این پژوهشکده داده شده تا با پیشنهادات خود، انتقادات مطرح شده را حل نماید و آرمانهای خود را برای شهر ارام و با کیفیت اجرایی کند.
   طرحی اَپ جامع ارتباط شهروندان با شهرداری و نگاه ویژه به حوزه گردشگری رویدادها
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس افزود: تاکنون در حوزه‌های سرمایه‌گذاری تفاهم‌نامه‌هایی داشته‌ایم ولی در حوزه علمی و پژوهشی این اولین تفاهم است که امیدواریم نام ثامن و امام هشتم، موجب برکت این تفاهم شود.
   خواجه‌ نایینی، گفت: در بحث ایده سه مرحله وجود دارد. یکی پرورش ایده است که درون مجموعه پژوهشکده ثامن صورت می‌گیرد. در بخش دوم نیز قرارداد مطالعاتی و اجرایی منعقد می‌شود و در مرحله سوم هم آن ایده در قالب یه پیشنهاد اجرایی برای اخذ مصوبه لازم به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود.
   وی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری رویدادها، نگاه خاصی داریم و معتقدیم که با صرف هزینه کم می‌توان این ایده را اجرایی کرد، اظهار داشت: اَپی در حال طراحی است تا درگاه ورود همه شهروندان به خدمات شهرداری شود. با بهره‌برداری از این اَپ هم کار شهروندان تسهیل می‌شود و هم در آمد این ایده نیز که پایدار می‌باشد نصیب شهرداری خواهد شد.
   ارائه الگوهای نوین درآمد پایدار و معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری برای شهرداری
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس در مورد موضوعات و محورهای این تفاهم‌نامه عنوان کرد: موضوع اصلی این تفاهم‌نامه همکاری در جهت دستیابی به توسعه شهری پایدار و مانا در بخش خصوصی و در حوزه‌های مختلف با تمرکز بر الزامات اقتصادی می‌باشد که این کار با ارائه الگوهای نوین درآمد پایدار برای شهرداری و معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری در 4 فاز انجام می‌شود.
   خواجه‌نایینی گفت: ایده‌یابی، مطالعات نظری و ارائه ایده مفهومی، طراحی بسته‌های سرمایه‌گذاری و تبلیغات و جذب سرمایه‌گذاری، استفاده دو سویه از ظرفیت علمی و اجرایی هر دو طرف، تبادل تجربیات علمی در زمینه‌های موضوعی مشترک دو طرف، برگزاری مشترک نشست‌های مسیر توسعه با تمرکز بر مسائل اقتصادی، تلاش در جهت انتشار یافته‌های مطالعاتی و همچنین برنامه‌ریزی و برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی از بخش‌های مختلف این تفاهم‌نامه می‌باشد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 377
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .