•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 523
   کد: 144134
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به برگزاری جشنواره «خانه‌ی بهار»:

   جشنواره هنر شهری برای هنرمندان دارای کارکرد هویتی – اقتصادی است

   می‌توان گفت که شهر مشهد در زمینه‌ هنری‌های شهری و اقتصاد هنر در این بخش، پیشتاز این رخداد هنری در کشور بوده است.
   جشنواره هنر شهری برای هنرمندان دارای کارکرد هویتی – اقتصادی است

   معاون مالی و پ‍شتیبانی شهرداری مشهد گفت: جشنواره هنر شهری برای هنرمندان دارای کارکرد هویتی – اقتصادی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمدرضا کلائی با اشاره به استقبال بسیار خوب هنرمندان از این رویداد فرهنگی و هنری، اظهار کرد: در ادوار گذشته هر هنرمند می‌توانست بدون محدودیت تعداد، آثار خود را به دبیرخانه جهت داوری بسپارد، اما امسال در رویداد خانه‌ بهار به منظور ارتقای سطح کیفی کارها با تدبیری که دوستان در مدیریت امور هنری اندیشیدند، صرفا هر هنرمند تنها مجاز به شرکت در حداکثر 3 بخش و ارائه نهایتا 5 اثر در یک بخش است.
   وی پس از بازدید از آثار رسیده به دبیرخانه، بیان کرد: خوشبختانه در همه‌ بخش‌های موضوعی جشنواره،‌ نمونه‌های شاخصی دیده می‌شود و به شخصه به عنوان یک شهروند نمونه‌هایی که در موضوع کمبود آب با فرمی هنرمندانه و مناسب با نوروز بیان شده بود را جزو بهترین‌ها می‌دانم.
   معاون مالی و پ‍شتیبانی شهرداری مشهد در ادامه افزود:‌ واضح است که هنرمندان دغدغه کمبود آب را به خوبی درک کردند و خواسته‌اند این مسئله حساس و کلیدی کشور را به بهترین شیوه به مخاطبان منتقل کنند.
   کلائی با اشاره به نقش برگزاری این‌گونه جشنواره در رونق مقوله‌ اقتصاد هنر و افزایش رضایت‌مندی هنرمندان، توضیح داد: جشنواره هنر شهری مشهد برای هنرمندان کارکرد هویتی - اقتصادی دارد و هنرمندان با مشارکت در زیباسازی و فضاسازی شهر ذیل تخصص حرفه‌ای‌شان به آورده‌های مالی مناسبی دست پیدا می‌کنند.
   وی در پایان افزود: کسب و کار جدیدی که سال‌ها قبل در مشهد برای هنرمندان در قالب جشنواره استقبال از بهار تعریف شد، امروزه توانسته به دیگر شهرهای ایران هم گسترش پیدا نماید و می‌توان گفت که شهر مشهد در زمینه‌ هنری‌های شهری و اقتصاد هنر در این بخش، پیشتاز این رخداد هنری در کشور بوده است.
    

   تعداد بازدید: 523
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .