•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 330
   کد: 144183
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
   با هدف جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها در حال انجام است؛

   اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری معابر اصلی و فرعی مشهد

   در این راستا از آذرماه سال جاری، طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری توسط واحد جنگل‌داری شهری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اولویت درختان نارون در معابر اصلی و فرعی سطح شهر آغاز شده است.
   اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری معابر اصلی و فرعی مشهد

   معاون فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد از اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری معابر اصلی و فرعی مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد هادی برهانی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: از آنجایی که با توسعه شهرها و افزایش شهرنشینی بسیاری از درختان به تدریج دچار تنش‌های محیطی و آسیب‌های ساختاری شده‌اند لذا توجه ویژه به نگهداری از درختان به خصوص درختان خمیده، کهنسال و دارای شاخه دوانی ضعیف و همچنین اجرای طرح‌های اصلاحی و هدفمند مانند هرس‌های فرم‌دهی،کابلینگ شاخه‌ها و مهاردرختان خطری امری الزامی است.
   وی افزود: در این راستا از آذرماه سال جاری، طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری توسط واحد جنگل‌داری شهری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اولویت درختان نارون در معابر اصلی و فرعی سطح شهر آغاز شده است.
   معاون فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد در توضیح این روش گفت: در این روش ابتدا درختان براساس سن، قطر و زاویه اتصال شاخه‌ها به یکدیگر، میزان پوسیدگی و میزان خسارت و آسیب‌های احتمالی به درختان در اثر وزش بادهای شدید و بارش برف سنگین مورد بررسی قرار می‌گیرند.
   برهانی تصریح کرد: در مرحله بعدی با استفاده از ادوات مربوطه شامل سیم بکسل‌های گالوانیزه، تسمه‌های برزنتی، مهارکش و کرپی نسبت به مهار شاخه‌های درختان به صورت متمرکز با اتصال چندین شاخه به یک حلقه فلزی در مرکز تاج پوشش درختان و یا مهار شاخه‌های ضعیف، شکننده و دارای پوسیدگی به شاخه‌های سالم، قطور و مطلوب جانبی اقدام می‌شود.
   وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مهار و کابل‌بندی درختان نارون با اولویت خیابان امام رضا (ع) و بولوار جمهوری اسلامی با هدف جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها و بروز خسارات و آسیب به درختان در زمان وزش بادهای شدید و همچنین بارش برف سنگین در حال اجرا است.
   فرزانه نثاری
    

   کلید واژه ها: درختان - خطری - مشهد -
   تعداد بازدید: 330
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .