•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 272
   کد: 144287
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   شهردار منطقه 4 مشهد در جلسه شورای بهداشت تاکید کرد؛

   فرهنگ‌سازی همراه با ایجاد انگیزه از راهکارهای کاهش آلودگی هواست

   برای کاهش آلودگی هوا باید از راهکار فرهنگ‌سازی همراه با ایجاد انگیزه در جهت افزایش مشارکت شهروندان در اجرای این امر بهره برد
   فرهنگ‌سازی همراه با ایجاد انگیزه از راهکارهای کاهش آلودگی هواست

   شهردار منطقه 4 مشهد در نهمین جلسه شورای بهداشت این منطقه بر اثرات اقتصادی آلودگی هوا در سطح کلان جامعه تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی در این جلسه که با محوریت بررسی آلودگی هوا برگزار شده بود، گفت: آلودگی هوا علاوه بر مشکلاتی که برای محیط زیست و بهداشت شهروندان ایجاد می‌کند، اثرات اقتصادی گسترده‌ای در سطح کلان جامعه بر زندگی شهروندان دارد.
   غلامی با بیان اینکه باید کارگروهی در این جلسات برای بررسی راهکارهای کاهش این معضل در نظر گرفته شود، افزود: برای کاهش آلودگی هوا باید از راهکار فرهنگ‌سازی همراه با ایجاد انگیزه در جهت افزایش مشارکت شهروندان در اجرای این امر بهره برد.
   وی در ادامه به نظرسنجی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در خصوص ارتقاء بهداشت فردی در مناطق سیزده گانه اشاره کرد و افزود: براساس این نظرسنجی رهاسازی فاضلاب‌های خانگی در معابر از مهمترین عامل نارضایتی شهروندان در مناطق حاشیه ای شهر مشهد بوده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد اضافه کرد: همکاری و هماهنگی میان شهرداری و مراکز بهداشت از طریق برخورد با متخلفان و شرکت آب و فاضلاب با اجرای سریع تر شبکه جمع‌آوری فاضلاب خانگی می‌تواند به رفع این معضل کمک کند.
   وی خاطرنشان کرد: فاضلاب‌های خانگی رها شده در معابر علاوه بر ایجاد مشکلات بهداشتی و شیوع بیماری‌ها، از عوامل فرسودگی جداول و تحمیل هزینه بیشتر بر مدیریت شهری است و به صورت قانونی با متخلفان در این خصوص برخورد می شود.
   غلامی اذعان داشت: این معضل با همکاری شهروندان در خصوص حفر چاه در منازل و یا اتصال به شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری مرتفع خواهد شد و براساس هماهنگی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته اجرای شبکه اگو در این منطقه با اولویت زیادی در حال اتمام است.
   در ادامه این جلسه کارشناس مدیریت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گزارشی از کیفیت هوای شهر مشهد ارائه کرد و گفت: آلودگی هوا در سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است و متاسفانه هوای منطقه 4 نسبت به کل مناطق شهرداری مشهد آلوده‌تر است.
   نماینده سازمان حفاظت از محیط زیست نیز ضمن ارائه گزارشی از آلودگی هوا از ابتدای سال جاری در این جلسه اظهار داشت: عوامل طبیعی و غیر طبیعی در گسترش این معضل تاثیرگذار است که در این بین سهم خودروهای متحرک در آلودگی هوا 70 درصد است.
   وی در پایان بهترین و تاثیرگذارترین راه حل برای کاهش آلودگی هوا را فرهنگ سازی عنوان کرد و افزود: باید با صنایع آلاینده فعال در سطح شهر به صورت قاطع برخورد شود و در راستای افزایش آگاهی شهروندان از خطرات آلودگی هوا، همایش ها و کارگروه هایی با این موضوع در سطح های مختلف جامعه برگزار گردد.
   شایان ذکر است نهمین جلسه شورای بهداشت منطقه 4 با حضور شهردار و مسئولین شهرداری این منطقه، نمایندگانی از اتاق اصناف، مراکز بهداشت، سازمان محیط زیست، شرکت آب، مدیریت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد و... برگزار گردید.
    

   تعداد بازدید: 272
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .