•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 346
   کد: 144341
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   رییس کمیسیون اقتصادی و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در جمع اهالی محله عیدگاه؛

   مشارکت حداقلی شهروندان در اجرای طرح‌ها، علت کندی پیشرفت پروژه‌ها است

   در همین راستا به دنبال جذب مشارکت‌های مردمی، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی هستیم و راهکارهای اصلاح روش‌ها را با هدف تسریع این امر در دستور کار مجموعه مجری طرح قرار دادیم.
   مشارکت حداقلی شهروندان در اجرای طرح‌ها، علت کندی پیشرفت پروژه‌ها است

   رییس کمیسیون اقتصادی و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مشارکت حداقلی شهروندان در اجرای طرح‌ها، علت کندی پیشرفت پروژه‌ها است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد نوروزی در نشست صمیمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورا که با حضور شهروندان، ساکنان و کسبه محله عیدگاه در مسجد معتمد برگزار شد، اظهار کرد: عدم تمرکزگرایی در اجرای پروژه‌ها و نیز مشارکت حداقلی شهروندان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح‌ها، علت اصلی کندی پیشرفت پروژه‌ها است. اما امروزه بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های موفق شهری دنیا نتیجه مشارکت حداکثری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران است.
   رییس کمیته نظارتی منطقه ثامن در ادامه گفت: توان و ظرفیت بالای مشارکت مردم در برهه‌های مختلف تاریخی نظیر انقلاب ثابت شده و اگر این توان با مدیریت شهری توام شود، نیروی محرکه طرح خواهد بود.
   نوروزی بیان کرد: به همین منظور مجموعه مدیریت شهری مشهد مقدس در این دوره پذیرای هرگونه همکاری با شهروندان و سرمایه‌گذاران است.
   لزوم اتکا بر مشارکت‌های مردمی در مدیریت شهری
   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد: اقدامات و فعالیت‌های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ساماندهی شود.
   سید محسن حسینی‌پویا هدف از برگزاری چنین برنامه‌هایی را گفتگوی مستقیم با شهروندان دانست و اظهار کرد: یکی از مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی آن است که طرح نوسازی بیش از 2 دهه به طول انجامیده است.
   وی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از این مشکلات ناشی از موضوع تملک و اختلاف قیمت بین مالک و شهرداری است؛ از طرف دیگر وقتی قیمت ملک مشخص می‌شود، به دلیل مشکلات مالی و شرایط کنونی، در پرداخت بهای ملک مشکل داریم.
   حسینی‌پویا افزود: شورای پنجم به دنبال مرتفع نمودن مشکلات و متمرکز کردن اقدامات حوزه سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی است چراکه این منطقه پتانسیل بالایی در بحث سرمایه‌گذاری دارد.
   عضو کمیته نظارتی منطقه ثامن پراکندگی اجرای پروژه‌های شهری در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی را یکی از مشکلاتی برشمرد که در گذشته اتفاق افتاده است و گفت: امیدواریم این اقدامات نظم داده شود و ساماندهی یابد؛ اتکا به ساکنان محلی و همکاری مردم در تحقق این طرح امری لازم و ضروری است.
   وی افزود: اگر مردم طرح را از خود بدانند، بدون شک پیشرفت و توسعه آن بهتر و بیش از پیش خواهد شد.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه تاکنون 14 بنای موجود در منطقه ثامن به ثبت فهرست آثار ملی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است، اظهار کرد: این بناهای تاریخی می‌توانند توسط سرمایه‌گذاران تغییر کاربری پیدا کنند و از آنها برای کاربری‌های مختلف همچون موزه و رستوران سنتی و غیره استفاده شود و در راستای اشتغال‌زایی بهره گیرد.
   وی افزود: موضوع تجاری موقت بخش دیگری از مشکلات منطقه است و در این حوزه باید توجه داشت در مکان‌هایی که قانون اجازه دهد، مورد استقبال شهرداری قرار می‌گیرد. اما در موقعیت‌هایی که با منافع عمومی در تناقض باشد، چنین امری میسر نیست.
   لزوم توسعه فضای سبز و مشارکت‌های مردمی
   شهردار منطقه ثامن مشهد نیز در ادامه این نشست بر توسعه فضای سبز و مشارکت‌های مردمی در سطح منطقه تاکید کرد.
   سید مصطفی نعمتی یکی از عوامل طولانی شدن اجرای طرح‌ها را ناکارآمدی کافی شیوه‌های اجرای آن بر مبنای مداخله صرف شهرداری خواند و گفت: باید این رویه اصلاح شود و کار بر مبنای مشارکت حداکثری مردم و سرمایه‌گذاران ادامه یابد.
   وی تصریح کرد: در همین راستا به دنبال جذب مشارکت‌های مردمی، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی هستیم و راهکارهای اصلاح روش‌ها را با هدف تسریع این امر در دستور کار مجموعه مجری طرح قرار دادیم.
   شهردار منطقه ثامن در ادامه با اشاره به اینکه محیط کارگاهی منطقه و کمبود شرایط رفاهی از جمله فضای سبز، عاملی برای خروج ساکنان از منطقه بوده،گفت: حضور جمعیت ساکن در بافت است که پویایی و نشاط را برای منطقه به ارمغان می‌آورد و با همین نگاه و نیز با هدف ماندگاری جمعیت ساکن در بافت ،توسعه سطوح سبز پیش بینی شده در طرح جامع و همچنین تکمیل و اجرای سریع‌تر پروژه‌های رفاهی را دنبال می‌کنیم.
   نجمه کیشی

    

    

   کلید واژه ها: شهروندان - پروژه ها -
   تعداد بازدید: 346
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .