•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 308
   کد: 144395
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
   در بیانیه پایانی نشست آموزشی صندوق جهانی توسعه شهرها تاکید شد؛

   تعهد برای تعامل با شهرها و سازمان‌های ذیصلاح برای جذب سرمایه‌های خارجی

   در این بیانیه که به ابتکار نماینده شهر زنجان و گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی- تخصصی شهرداری مشهد تدوین شده است، بر برداشتن گام‌های اساسی در مسیر سرمایه‌پذیری فراملی از سوی شهرداری ایران براساس ظرفیت‌های محلی خود و پتانسیل‌ها تاکید شده است.
   تعهد برای تعامل با شهرها و سازمان‌های ذیصلاح برای جذب سرمایه‌های خارجی

   شرکت‌کنندگان در نشست آموزشی صندوق جهانی توسعه شهرها با امضای بیانیه‌ای تعهد خود را به تعامل با دیگر شهرها و سازمان‌های ذی‌صلاح برای جذب سرمایه‌های خارجی اعلام کردند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شرکت‌کنندگان در نشست آموزشی صندوق جهانی توسعه شهرها که با موضوع «کلانشهرها و سرمایه‌گذاری خارجی، چالش‌ها و فرصت‌ها» که به میزبانی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در 20 و 21 دی‌ماه برگزار شد، ضمن تاکید بر تعامل و هم‌افزایی در راستای بسترسازی برای تسهیل در روند جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در شهرهای کشور و نقش برجسته شهرداری‌ها در این خصوص، با امضای بیانیه‌ای عزم خود را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت‌های فراملی به نمایش گذاشتند.
   در این بیانیه که به امضای نمایندگان شهرهای اصفهان، اهواز، بجنورد، خلیل شهر، زاهدان، زنجان، ساری، شیراز، قم، مشهد، همدان و ... رسیده است ضمن توافق بر نقش کلیدی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی ایران در جذب سرمایه‌های مالی، فنی، کارشناسی، فاینانس و ... در روند توسعه شهرها، بر مولفه‌های مهمی نیز شد.
   یکی از این مولفه‌ها تقویت نقش سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی ایران به عنوان تکیه‌گاه و سکویی برای دفاع و پیشبرد اقدامات سرمایه‌گذاری‌های توسعه‌ای شهرداری‌ها و سازمان‌ها برای مقابله با چالش‌های پیش روی داخلی و خارجی است.
   همچنین در ادامه بر نیاز به تشکیل کارگروه تخصصی جذب سرمایه‌گذاری خارجی توسط نمایندگان شهرداری‌های مراکز استان به منظور بررسی راهبردهای لازم پیرامون تسهیل فرایندهای سرمایه‌گذاری خارجی در سطح ملی و محلی با همکاری سازمان‌های دولتی مرتبط و شناسایی امکانات منطقه نیز تاکید شد.
   ارتقای شاخصه‌های کلیدی جذب سرمایه‌گذاری خارجی از طریق برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت شهرداری‌ها، نیاز به حضور نماینده‌ای از سوی شهرهای مراکز استان در هیات عالی سرمایه‌گذاری خارجی و عضویت شهرهای ایران در صندوق بین‌المللی دفتر آسیایی صندوق جهانی توسعه شهرها که در شهرداری مشهد مستقر است، از دیگر مولفه‌های تاکیدی در بیانیه است.
   در این بیانیه که به ابتکار نماینده شهر زنجان و گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی- تخصصی شهرداری مشهد تدوین شده، بر برداشتن گام‌های اساسی در مسیر سرمایه‌پذیری فراملی از سوی شهرداری ایران براساس ظرفیت‌های محلی خود و پتانسیل‌ها تاکید شده است.
   شایان ذکر است؛ شهرداری مشهد به واسطه گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی- تخصصی مستقر در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد میزبان دفاتر نهادها و سازمان‌های بین‌المللی بزرگی از جمله انجمن کلانشهرهای جهان (metropolis)، سازمان شهرهای متحد و دولت‌های محلی (UCLG)، صندوق جهانی توسعه شهرها (FMDV) و ... است و این امر ظرفیت بی‌نظیری را برای تعاملات فراملی و دیپلماسی شهری در شهرداری مشهد فراهم کرده است.
    

   تعداد بازدید: 308
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .