•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 296
   کد: 144403
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
   با مشارکت علاقه‌مندان به مباحث ایمنی در مشهد صورت می‌گیرد؛

   انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی جامعه ایمن

   علاقه‌مندان فرصت دارند آثار خود را در 3 بخش یاد شده تا 30 شهریور ماه 97 به دبیرخانه این جشنواره در مشهد ارسال کنند.
   انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی جامعه ایمن

   سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد از انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی جامعه ایمن در 3 بخش خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیز عزیزی با بیان این مطلب، گفت: به بهانه برگزاری نهمین اجلاس آسیایی جوامع ایمن در شهر آتسوگی ژاپن در آبان ماه 97، دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه، کاریکاتور و دانش‌آموزی جامعه ایمن در مشهد کلید خورده و فراخوان آن طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.
   وی هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش ایمنی شهروندان و آموزش مدیریت بحران دانست و اظهار کرد: در هیئت مدیره شبکه آسیایی جوامع ایمن مصوب شد همزمان با برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی جوامع ایمن در آسیا، جشنواره هنری نیز در مشهد و شهر میزبان کنفرانس برگزار شود.
   سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد در ادامه افزود: به همین دلیل از تمامی علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه ایمنی در سطح ملی و بین‌المللی دعوت می‌شود در جشنواره هنری که در 3 بخش فیلم کوتاه، کاریکاتور و دانش‌آموزی برگزار می‌شود، شرکت کنند.
   عزیزی به برپایی مراسم آغاز به کار دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی جامعه ایمن طی این هفته اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان فرصت دارند آثار خود را در 3 بخش یاد شده تا 30 شهریور ماه 97 به دبیرخانه این جشنواره در مشهد ارسال کنند. داوری این آثار در مهرماه 97 صورت می‌گیرد و آبان ماه 97 همزمان با برگزاری نهمین اجلاس آسیایی جوامع ایمن در شهر آتسوگی ژاپن، آثار منتخب به نمایش عموم درخواهد آمد.
   وی با تاکید بر استفاده از پتانسیل هنرمندان مشهدی در این جشنواره، توضیح داد: افراد سرشناسی چون حمید کیانیان، بهروز افخمی، نرگس آبیار و ابوالفضل جلیلی داوری بخش فیلم‌های کوتاه جامعه ایمن را بر عهده دارند. تیم داوران بخش کاریکاتور را نیز علی رضا پاکدل، مجید ادیبی، حسین صافی و اسدی همراهی خواهند کرد. همچنین داوری بخش دانش آموزی نیز بر عهده محسن راهجردی، عبدالجبار کاکایی و بی بی سمانه رضایی است.
   سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد با اشاره به نتایج برگزاری هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن به میزبانی مشهد، بیان کرد: در حاشیه برگزاری این اجلاس در مشهد، اولین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه، کاریکاتور و دانش آموزی نیز برپا شد که در نتیجه آن 900 فیلم از 75 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
   عزیزی در ادامه بیان کرد: همچنین 1200 کاریکاتور نیز از 50 کشور جهان در دبیرخانه دریافت شد و در بخش دانش‌آموزی نیز که به صورت استانی برگزار شد، 3 هزار اثر در قالب‌های شعر، داستان، خاطره نویسی، ماکت و روزنامه دیواری مشارکت داده شد.
   وی خاطرنشان کرد: اما در جریان برگزاری دومین جشنواره جامعه ایمن، بخش فیلم کوتاه و کاریکاتور به صورت ‌بین‌آلمللی برگزار خواهد شد و بخش دانش‌آموزی نیز به صورت ملی و تنها در قالب داستان و شعر برپا می‌گردد.
   سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد تاکید کرد: مهلت ارسال آثار در جریان برگزاری اولین جشنواره جهانی جامعه ایمن تنها 4 ماه بود. اما برای دومین جشنواره جهانی جامعه ایمن 10 ماه زمان در نظر گرفته شده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود بیش از 10 هزار مورد مشارکت در بخش فیلم کوتاه، 3 هزار مورد مشارکت در بخش کاریکاتور و بیش از هزار مورد مشارکت در بخش دانشآموزی شکل گیرد.
   عزیزی ادامه داد: همچنین سال گذشته و با هماهنگی صورت گرفته، آثار منتخب در سینما هویزه، نگارخانه اشراق و هتل پارس به نمایش عموم درآمد.
   وی با اشاره به انجام هماهنگی‌هایی برای اکران آثار برتر، گفت: امسال نیز آثار برتر اولین جشنواره جامعه ایمن در فرهنگسراهای سطح شهر اکران خواهد شد. بدین ترتیب که نمایش صبح ویژه دانش‌آموزان و نمایش بعدازظهر برای عموم مردم خواهد بود.
   گفتنی است، دومین جشنواره جهانی جامعه ایمن در 3 بخش فیلم کوتاه، کاریکاتور و دانش آموزی برگزار می‌گردد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس مراجعه کنند.ascn.info
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 296
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .