•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 271
   کد: 144992
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
   شهردار مشهد مقدس در بازدید از مرکز زمین لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی خبر داد:

   تهیه طرح جامع پیشگیری از زلزله با همکاری شهرداری، دانشگاه فردوسی و جایکای ژاپن

   چون ما شعار شهر هوشمند را برای این دوره از مدیریت شهری انتخاب کرده‌ایم و ارتباط بین علم و فناوری، ارتباط تنگاتنگی می‌باشد و همچنین دانشگاه نیز به عنوان خانه علم شناخته می‌شود لذا در جهت تحقق شهر هوشمند، همکاری‌های ما با دانشگاه در سایر حوزه‌ها نیز ادامه خواهد یافت.
   تهیه طرح جامع پیشگیری از زلزله با همکاری شهرداری، دانشگاه فردوسی و جایکای ژاپن

   شهردار مشهد مقدس از تهیه طرح جامع پیشگیری از زلزله برای این شهر در قالب عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان شهرداری مشهد، دانشگاه فردوسی و جایکای ژاپن خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در بازدید از مرکز لرزه شناسی دانشگاه فردوسی که جهت امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی صورت گرفت، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه که میان دانشگاه فردوسی و شهرداری مشهد مقدس منعقد گردید در جهت انجام مطالعات زلزله‌شناسی در شهر مشهد است.
   وی افزود: متاسفانه در شهر مشهد مطالعات جامع زمین لرزه‌شناسی وجود ندارد که مقرر شد با همکاری دانشگاه و کارشناسان کشور ژاپن که در این زمینه تجربه و تخصص دارند بتوانیم در شهر مشهد به آسیب‌شناسی در این حوزه پرداخته و مطالعات جامعه زلزله‌شناسی این شهر را تهیه کنیم.
   تقی‌زاده خامسی خاطرنشان کرد: از امروز این طرح با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی آغاز شد که به زودی طرف ژاپنی نیز به روند کار اضافه خواهد شد.
   وی در مورد اولویت‌های این مطالعات نیز اذعان کرد: مهم‌ترین اولویت این طرح، تهیه طرح جامع پیشگیری از زلزله برای شهر مشهد مقدس است.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: چون ما شعار شهر هوشمند را برای این دوره از مدیریت شهری انتخاب کرده‌ایم و ارتباط بین علم و فناوری، ارتباط تنگاتنگی می‌باشد و همچنین دانشگاه نیز به عنوان خانه علم شناخته می‌شود لذا در جهت تحقق شهر هوشمند، همکاری‌های ما با دانشگاه در سایر حوزه‌ها نیز ادامه خواهد یافت.
   تقی‌زاده خامسی ادامه داد: در سال 1375، با دعوت بنده، مطالعات آسیب‌شناسی زلزله برای شهر تهران توسط گروهی از سازمان جایکای ژاپن صورت گرفت که این مطالعات تاکنون پایه همه مطالعات بعدی قرار گرفته است.
   وی افزود: با آغاز فعالیتم در شهرداری مشهد، از این گروه برای انجام مطالعات مشابه زلزله شناسی در شهر مشهد نیز دعوت به عمل آوردم اما چون دانشگاه فردوسی دارای مرکز زمین لرزه‌شناسی است لذا مقرر شد تهیه این مطالعات جامع توسط جایکای ژاپن در قالب عقد تفاهم‌نامه مشترک سه‌جانبه میان شهرداری مشهد، دانشگاه فردوسی و جایکای ژاپن انجام پذیرد.
   لازم به ذکر است؛ در این بازدید شهردار مشهد مقدس از مرکز فناوری‌های پیشرفته دانشگاه فردوسی نیز دیدن کرد و در پایان بازدید، تفاهم‌نامه تهیه طرح جامع پیشگیری از زلزله در مرکز زمین لرزه‌شناسی، توسط تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس و محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی امضا و تبادل گردید.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 271
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .