•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 456
   کد: 145331
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نشست مشترک با سفیر اتریش در ایران:

   دعوت از اتریش برای همکاری با شهرداری مشهد در احداث قطار شهری و اتوبوس‌های هیبریدی/ خط هوایی مشهد به اتریش برقرار شود

   در برگزاری کنفرانس‌های علمی می‌توان با کمک دانشگاه‌های اتریش، دانشگاه فردوسی مشهد را به قطب برگزاری کنفرانس‌های بزرگ علمی تبدیل کرد.
   دعوت از اتریش برای همکاری با شهرداری مشهد در احداث قطار شهری و اتوبوس‌های هیبریدی/ خط هوایی مشهد به اتریش برقرار شود

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: آماده همکاری با اتریش در زمینه احداث خطوط قطارشهری، اتوبوس‌های هیبریدی، ایمنی، بحران و منابع آب هستیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در نشست مشترک سفارت اتریش و شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهار کرد: مشهد جایگاه هم‌زیستی ادیان آسمانی بوده و به دلیل وجود بارگاه رضوی مورد توجه مسلمانان جهان است؛ با بنا نهادن کرسی‌های آزاد اندیشی در 1200 سال قبل، شهر مشهد کانون مناظره بین ادیان مختلف بوده است.
   وی با معرفی مشهد به عنوان پایگاه فرهنگ و ادب فارسی و موطن مفاخر بزرگ بویژه فردوسی حکیم، افزود: دانشگاه فردوسی سومین دانشگاه بزرگ ایران نیز در این شهر قرار دارد و مشهد سالانه پذیرای 27 میلیون زائر ایرانی و 2 میلیون گردشگر خارجی است که از همین رو 54 درصد مراکز اقامتی کشور در مشهد ایجاد شده است.
   دعوت از اتریش برای حضور در برنامه‌های مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از سوی آیسسکو، گفت: مشهد این عنوان را به مدت 10 سال دارا خواهد بود و لذا با توجه به سابقه فرهنگی و موفقیت‌های اتریش در حوزه فرهنگ و هنر از این کشور دعوت می‌کنیم تا در برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی مشهد مشارکت داشته باشد.
   حیدری ضمن اشاره به سابقه 60 ساله فعالیت انجمن فرهنگی سفارت اتریش در ایران، اظهار کرد: سابقه گفتگوی ادیان ایران و اتریش طولانی است و مشهد این ظرفیت را دارد که به عنوان مرکز گفتگوهای بین ادیان ایفای نقش کند.
   وجود ظرفیت همکاری مشترک مشهد و اتریش در زمینه منابع آب، محیط زیست و انرژی‌های تجدید پذیر
   وی بیان کرد: شورای پنجم بیش از 5 ماه از آغاز کارش نمی‌گذرد. بر اساس قانون اساسی، شوراها و شهرداری کاملا در تصمیم‌گیری خود مستقل عمل می‌کنند.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: بر اساس سابقه همکاری‌های مشترک همکاری‌های ایران و اتریش، هر دو طرف ظرفیت‌هایی در زمینه همکاری مشترک در مورد منابع آب، محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر دارند.
   شرکت‌های اتریشی در احداث خطوط قطار شهری و اتوبوس‌های هیبریدی با مشهد همکاری کنند
   حیدری عنوان کرد: موضوع حمل و نقل شهری نیز می‌تواند محور دیگر همکاری‌های مشترک باشد. شهر مشهد با دارا بودن 90 کیلومتر خطوط قطار شهری اجرا شده یا در دست اجرا، می‌تواند از شرکت‌های اتریشی در این حوزه استفاده نماید.
   وی گفت: همچنین می‌توانیم در زمینه اتوبوس‌های هیبریدی و بحث انتقال تجربه در زمینه ایمنی و بحران به کارشناسان شهرداری از اتریش بهره‌مند شویم.
   تبدیل مشهد به قطب برگزاری کنفرانس‌های علمی
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه حوزه فرهنگی و هنری یکی از شاخصه‌های مهم شهر مشهد است، بیان کرد: در برگزاری کنفرانس‌های علمی می‌توان با کمک دانشگاه‌های اتریش، دانشگاه فردوسی مشهد را به قطب برگزاری کنفرانس‌های بزرگ علمی تبدیل کرد.
   حیدری با دعوت برای حضور هیئت بلند پایه اقتصادی اتریش در مشهد، خواستار برقراری خط هوایی اتریش به مشهد برای توسعه همکاری‌های مشترک شد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 456
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .