•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 169
   کد: 146999
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

   ما به توانمندیِ آفرینش فرهنگی و انسانی این فرزندان امید و ایمان داریم
   محمدرضا حیدری

   فرا رسیدن ۵ اسفندماه که مصادف با روز بزرگداشت فخر و نادره خاک گوهرپرور خراسان «خواجه نصیرالدین طوسی» است را به تمامی نگارگران عرصه سازندگی تبریک می‌گویم .
   ما به توانمندیِ آفرینش فرهنگی و انسانی این فرزندان امید و ایمان داریم

   تردیدی نیست که دستاورد پنجه و قلم سازنده مهندسان، مظاهر شکوفایی تمدن بشری را ترسیم کرده است. ‌پیشه‌ای که واله و خالص بنای هستی مبتنی بر هندسه را نقاشی می‌کنند.
   ترسیم و قامت‌بندی سازه‌هایی که اغلب بار تسهیل مصائب و دشواری‌های شهروندان جهان پیچیده جدید را به دوش می‌کشند. در طول تاریخ نیز آنچه را که ما آنها را دستاورد تمدن ایرانی می‌نامیم و به وجود امروزین و استقامت‌شان در گذار غبار ایام مفتخریم به دست فرزندان همین پیشه استخوان بندی شده اند.
   این موارد جایگاه مهم و کلیدی «مهندس» را خاطرنشان می‌سازد. هم او که امروز نیز باید با اتکا به ابتکار و چاشنی خلاقیتش، سازه‌های شهری را آمیخته با فرهنگ ایرانی و اسلامی‌مان به محلی مناسب برای اسکان ساکنین این خاک کهن مبدل سازد و نگذارد که روح آدمی در اسارت خط بندی‌های بی‌رنگ و دلمرده آهن، سنگ و سیمان، افسرده و پژمرده گردد. ما به توانمندیِ آفرینش فرهنگی و انسانی این فرزندان امید و ایمان داشته و داریم.
   فرا رسیدن ۵ اسفندماه که مصادف با روز بزرگداشت فخر و نادره خاک گوهرپرور خراسان «خواجه نصیرالدین طوسی» است را به تمامی نگارگران عرصه سازندگی تبریک می‌گویم و توفیقات روز افزون فرزندان خدوم این عرصه را از خداوند بزرگ خواستارم.

   *رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس
    

   کلید واژه ها: روز مهندس -
   تعداد بازدید: 169
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .