•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 249
   کد: 147038
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

   دوباره اسفند و دوباره روز مهندس...
   احمد نوروزی

   مهندسی نقش و تاثیر بسزایی در سازندگی و توسعه پایدار جهان، رفاه و آسایش انسان دارد. مهندسی در جهان امروز یک نظام حرفه ای و یک فعالیت چند وجهی است.
   دوباره اسفند و دوباره روز مهندس...

   این روز ماندگار در تقویم ایران اسلامی ما را متقاعد می‌سازد که اندکی بیشتر به جایگاه مهندس ایرانی تأمل داشته باشیم. کشور عزیز ایران که علیرغم تمام تحریم‌ها در حوزه خدمات مهندسی توانسته جایگاهی ارزشمند برای خود کسب نماید؛ مهد استعدادهای ناب، جوان و با آتیه‌ای است که هر کدام نقش بسزایی در شکوفایی آینده این سرزمین ایفا می‌نمایند.
   حدود 755 سال از درگذشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیر الدین طوسی می‌گذرد اما هنوز هم دستاوردهای علمی این دانشمند ایرانی قابل استفاده برای همگان است.
   خواجه نصیر الدین طوسی از بزرگترین فلاسفه و ریاضی‌دانان و دانشمندان ایرانی است که پس از بزرگانی مانند فارابی، ابوریحان بیرونی،ابوعلی سینا و رازی ظهور کرد. مهندسی نقش و تاثیر بسزایی در سازندگی و توسعه پایدار جهان، رفاه و آسایش انسان دارد. مهندسی در جهان امروز یک نظام حرفه ای و یک فعالیت چند وجهی است.
   امید آن دارم با الهام از آموزش و پژوهش همراه با فعالیت گروهی، حرفه‌ای و متمرکز با بکارگیری فن‌آوریهای نوین، خلاقانه و همسو با رعایت مقررات مهندسی، اخلاق اسلامی و حرفه‌ای مهندسان ایرانی و اصلاح روش‌های نادرست موجود در ارائه خدمات مهندسی به سازندگان، دستاوردهای بزرگ و ارزشمندی را به نسل های آتی هدیه نمائیم.

   *رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکتهای شورای اسلامی شهر مشهدمقدس
    

   تعداد بازدید: 249
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .