•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 188
   کد: 147109
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
   استاد دانشگاه و دکترای معماری و شهرسازی در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران»:

   میدان شهدا می‌تواند سرآغازی برای ایجاد یک فضای سرزنده با تعامل انسانی باشد

   در حال حاضر یکی از عوامل توسعه یافتگی در شهرهای توسعه یافته گذشته از زیرساخت‌های امنیت، مسکن و بهداشت، فضای باز شهری و خدمات زیربنایی است.
   میدان شهدا می‌تواند سرآغازی برای ایجاد یک فضای سرزنده با تعامل انسانی باشد

   یک استاد دانشگاه و دکترای معماری و شهرسازی گفت: میدان شهدا می‌تواند سرآغازی برای شروع ایجاد یک فضای سرزنده با تعامل انسانی باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پورزرگر در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران» که عصر امروز در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، بیان کرد: امروز دور هم جمع شدیم تا اولین گام را برای تثبیت فضای باز شهری، مدنی، سرزندگی و شادابی در شهر برداریم.
   وی افزود: پروژه میدان شهدا حاصل رنج و تلاش مرحوم صارمی است که خوشبختانه امروز به نتیجه می‌رسد و می‌تواند نقطه عطفی و الگویی برای سایر شهرها در ایران و دنیا باشد.
   پورزرگر گفت: امیدوارم میدان شهدا در مشهد بتواند سرآغازی برای شروع ایجاد یک فضای سرزنده با تعامل انسانی باشد تا بتوان نشاط، خرد جمعی و دموکراسی را در آن به نمایش گذاشت.
   این استاد دانشگاه با بیان اینکه میدان‌ها و فضاهای عمومی در شهر در حال حاضر دچار بحران شدند، گفت: شهر تنها معرف یکجانشینی نیست بلکه حاصل دموکراسی است؛ در کنار آن فضای باز شهری فروزان‌کننده خرد جمعی و عامل به نمایش گذاشتن توان جمعی در یک مجموعه هم‌جا نشینی است.
   وی تصریح کرد: شهر در درون خود اجزا و مولفه‌های مختلفی دارد که مهم‌ترین عاملی که شکل و نظام به شهر می‌دهد، میدان است.
   وی افزود: از زمانی که تجدد، ماشین، رفاه و مدرنیزاسیون بر روی پهنه‌های شهری شکل گرفت، میدان‌ها معنا و اعتبار خود را از دست دادند و متاسفانه خیابان‌ها جای تعاملات اجتماعی را گرفتند اما باید اذعان کرد که میدان مرکز اجتماعی است که کلیه تعاملات اجتماعی، سیاسی، دینی و ... را شکل می‌دهد.
   این استاد دانشگاه ادامه داد: در حال حاضر یکی از عوامل توسعه یافتگی در شهرهای توسعه یافته گذشته از زیرساخت‌های امنیت، مسکن و بهداشت، فضای باز شهری و خدمات زیربنایی است.
   پورزرگر در پایان گفت: میدان نمونه‌ای از تعامل انسانی است و جایی است که حکمت انسانی خود را به رخ می‌کشد.
   فرزانه نثاری

    

   تعداد بازدید: 188
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .