•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 189
   کد: 147110
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
   یک استاد دانشگاه و معمار در نشست «هم‌افزایی اندیشه‌ها، پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران»:

   با اجرای طرح میدان شهدا نظام حرکت به لحاظ برتری حضور پیاده اصلاح شده است

   با اجرای طرح میدان شهدا امروز شاهد هستیم که نظام حرکت به لحاظ برتری حضور پیاده اصلاح و یکی از گره‌های ترافیکی مشهد حل شد و اگر خطوط مترو راه‌اندازی شود میدان شهدا به یک کانون مدنی کامل تبدیل خواهد شد.
   با اجرای طرح میدان شهدا نظام حرکت به لحاظ برتری حضور پیاده اصلاح شده است

   یک استاد دانشگاه و معمار گفت: با اجرای طرح میدان شهدا، نظام حرکت به لحاظ برتری حضور پیاده و یکی از اصلی‌ترین گره‌های ترافیکی مشهد حل شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، زنوزی در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران» که عصر امروز در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، بیان کرد: خوشبختانه ظرفیت ذهنی و خرد جمعی امروز وجود دارد که می‌خواهد به یک مسئله گران‌سنگ و مهم شهر که احیای زندگی مدنی و آفرینش فضا برای این زندگی است را زیر نظر بگیرد و اصلاح کند.
   وی افزود: در سال 79 فراخوانده شدیم تا چاره‌ای برای رفع گره پراهمیت مشهد بیندیشیم و باید اذعان کرد که یک سفارش کالبدی و فضایی برای این میدان داده نشد لذا تلاش کردیم تا یک نارسایی و کاستی 400 ساله رفع شود.
   این استاد دانشگاه و معمار تصریح کرد: میدان شهدا در حال حاضر ارتباط مدنیت و معنویت را از فاصله میدان تا حرم مطهر تقویت می‌کند.
   زنوزی گفت: شهر انطباق 9 نظام پر اهمیت از جمله نظام کارکردی، اقتصای، اجتماعی، حرکتی، زیرساختی، فضایی، زیست محیطی و.... است که با هم در تقابل و چالش هستند که میدان شهدا در همه این نظامات در گذشته دچار اشکال بود اما میدانی زنده بود.
   وی عنوان کرد: با اجرای طرح میدان شهدا امروز شاهد هستیم که نظام حرکت به لحاظ برتری حضور پیاده اصلاح و یکی از گره‌های ترافیکی مشهد حل شد و اگر خطوط مترو راه‌اندازی شود میدان شهدا به یک کانون مدنی کامل تبدیل خواهد شد.
   این استاد دانشگاه و معمار با تاکید بر توجه مستمر به کارکردهای میدان تصریح کرد: این میدان حتی بعد از اتمام عملیات اجرایی باید پیوستگی و استمرار داشته باشد و همواره باید عکس‌المعل شهروندان در آن دیده شود.
   زنوزی خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم تقاضا داریم که کارگاه بزرگ ساختمانی میدان هرچه سریع‌تر به حیات شهری تبدیل شود.
   فرزانه نثاری

    

   کلید واژه ها: میدان شهدا - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 189
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .