•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 169
   کد: 147111
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
   معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران»:

   میدان شهدا یکی از مهم‌ترین عناصر شهری مشهد است

   شهرها موجودات زنده و پویایی هستند که میادین مفاصل آن تعریف می‌گیرد که این مفاصل نقش تبدیل و تغییر حالت‌ها را به عهده دارند.
   میدان شهدا یکی از مهم‌ترین عناصر شهری مشهد است

   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: میدان شهدا یکی از مهم‌ترین عناصر شهری مشهد است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمد مقدوری در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگترین میدان معاصر ایران» که عصر امروز در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، بیان کرد: بارگاه منور امام رضا(ع)، آرامگاه فردوسی، حضور 27 میلیون زائر داخلی و خارجی، زیرساخت‌های بسیار توانمند و خوب شهر از ویژگی‌های مشهد است.
   وی گفت: اما شهر مشهد با چالش‌های جدی از جمله حاشیه‌نشینی در 8 پهنه، 66 محله و 3894 هکتار بافت ناکارآمد شهری، 2300 هکتار بافت فرسوده شهری و در کنار آن آلودگی هوا و معضل ترافیک مواجه است.
   مقدوری عنوان کرد: این قابلیت‌ها و تهدیدها شرایطی را برای این مقطع زمانی مشهد رقم زده است که یا با یک خیزش متعالی خواهیم توانست مشهد را به عنوان شهری سالم به زائران و مجاوران هدیه کنیم یا این شهر یک آفت شهر خواهد شد.
   وی با بیان اینکه برای انتخاب راه نیازمند 3 اقدام جدی هستیم، گفت: این اقدامات جدی شامل تهیه برنامه توسعه شهری، معماری وسیع و گسترده در سطح بافت‌های مختلف شهری و در کنار آن تامین منابع مالی و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای آن برنامه‌ها است.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه میدان شهدا یکی از مهم‌ترین عناصر شهری مشهد است، گفت: شهرها موجودات زنده و پویایی هستند که میادین مفاصل آن تعریف می‌گیرد که این مفاصل نقش تبدیل و تغییر حالت‌ها را به عهده دارند.
   وی اضافه کرد: میدان شهدا بعد از میدان حرم امام رضا (ع) از 4 جهت مهم‌ترین میدان شهری است که یکی از مهم‌ترین آن بعد اجتماعی است چرا که 90 درصد مردم شهر با این محیط مانوس هستند.
   مقدوری ادامه داد: همچنین میدان شهدا از بعد اقتصادی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که به عنوان مرکز فعالیت‌های اقتصادی مطرح است.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در بعد ارتباطی نیز این میدان به عنوان مهم‌ترین تقاطع خیابان‌های اصلی شمالی، جنوبی، شرقی و غربی مشهد است و در کنار آن سه خط متروی مشهد که در این نقطه پیوند می‌خورند.
   وی ادامه داد: همچنین موضوع بالا آمدن آب زیرزمینی در میدان شهدا که می‌توانست تهدید شود یک فرصت است که معماران می‌توانند از آن بهره ببرند.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به معماری عناصر موجود در میدان شهدا ایجاب می‌کند معماران در ایجاد شرایطی که بتواند پایدار بماند، نظریه‌های معماری ایرانی و اسلامی را تحت تاثیر قرار دهند و همچنین هم‌پیوندی این میدان را با حرم مطهر رضوی مورد توجه قرار دهند.
   مقدوری خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که با حضور معماران و رویکرد شهرداری مشهد، آینده‌ای روشن‌تر و بهتر مورد انتظار برای این عنصر مهم شهری رقم خواهد خورد.
   فرزانه نثاری

    

   تعداد بازدید: 169
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .