•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 205
   کد: 147114
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
   شهردار مشهد مقدس در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگ‌ترین میدان معاصر ایران»:

   مردم با طرح فعلی میدان شهدا نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند/ دعوت از علاقه‌مندان برای کمک به تکمیل طرح پوسته دوم میدان شهدا

   گاهی با خود می‌گویم کاش همان میدان شهدای قدیم با همان حوض و نیمکت‌هایش وجود داشت تا میشد بر روی آنها دمی آسود.
   مردم با طرح فعلی میدان شهدا نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند/ دعوت از علاقه‌مندان برای کمک به تکمیل طرح پوسته دوم میدان شهدا

   شهردار مشهد مقدس گفت: از متخصصان برای کمک به تکمیل طرح پوسته دوم پروژه بزرگ میدان شهدا دعوت به عمل می‌آوریم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی در «نشست هم‌افزایی اندیشه‌ها پیرامون بزرگ‌ترین میدان معاصر ایران» اظهار کرد: در مورد معماری و هنر حرف‌های زیادی زده شده و در تاریخ باقی مانده است. همانطور که گفته‌اند صداست که می‌ماند، من هم می‌گویم بنا و معماری است که می‌ماند زیرا به گفته همه حکومت‌ها و سلسله‌هایی که در ایران آمده و رفته‌اند می‌توان شک کرد اما اگر بنایی از آنها بجای مانده باشد قابل اندیشیدن است.
   وی افزود: از همه شهردارانی که در طراحی و اجرای میدان شهدا نقش داشته‌اند تشکر می‌کنم زیرا می‌دانم تملک حتی یکصد مترمربع زمین برای اجرای یک پروژه کوچک دردسرهای زیادی دارد.
   شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه ما قدردان گذشتگان هستیم، تصریح کرد: این جلسه برای زیر سوال بردن گذشتگان تشکیل نشده است بلکه هدف ما، هم‌افزایی برای رفع ایرادات طرح میدان شهداست.
   تقی‌زاده خامسی گفت: از حدود ۵ ماه قبل که سکان مدیریت شهری مشهد را در دست گرفته‌ام، حداقل روزی چند بار از این میدان عبور کرده و هفته‌ای چند بار وسط این میدان می‌ایستم، اما هیچ حسی نسبت به این میدان به من دست نمی‌دهد.
   وی خاطرنشان کرد: در همین راستا مقرر شد برای ایجاد حس خوب نسبت به میدان شهدا در مردم، پوسته دوم آن مورد طراحی و اجرا قرار گیرد.
   شهردار مشهدمقدس عنوان کرد: گاهی با خود می‌گویم کاش همان میدان شهدای قدیم با همان حوض و نیمکت‌هایش وجود داشت تا میشد بر روی آنها دمی آسود.
   وی در پایان از علاقه‌مندان به شهر مشهد و برای کمک به طرح بزرگ میدان شهدا دعوت کرد تا با مراجعه به شهرداری مشهد، ایده‌های خود را برای این طرح با مدیریت شهری مشهد در میان بگذارند زیرا انجام این طرح با نظر شخصی شهردار و کارشناسان شهرداری شدنی نیست. همچنین مقرر شد کمیته‌ای در این خصوص برای بررسی و اتمام طرح تشکیل شود.
   لازم به ذکر است؛ در پایان این مراسم، استاد رسولی، که قرار است خط زیبایش در پوسته دوم میدان شهدا نقش بندد، کتاب خوشنویسی خود به نام «باغ ملکوت» را تقدیم شهردار مشهد نمود.
   همچنین در این مراسم، توسط شهردار مشهد مقدس از تمبر میدان شهدا نیز رونمایی شد.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 205
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .