•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 467
   کد: 147818
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در همایش پیاده‌روی ویژه بانوان بوستان ملت:

   حق زنان است که عهده‌دار عرصه مدیریت شوند

   جامعه متشکل از مردان و زنان است. نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند. نمی‌توان نیمی از جامعه را محبوس کرد و گفت 50 درصد دیگر باید مشارکت داشته باشند.
   حق زنان است که عهده‌دار عرصه مدیریت شوند

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حق زنان است که عهده‌دار عرصه مدیریت شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، امروز چهارشنبه پانزدهم اسفندماه، بتول گندمی با بیان این مطلب، در همایش پیاده‌روی ویژه بانوان بوستان ملت که در آستانه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت مشارکت سیاسی زنان در کشورما وضعیت مطلوبی نیست. بسیاری از زنان تحصیل‌کرده جامعه از فرصت‌های شغلی بی‌بهره‌اند و از عرصه‌های مدیریتی دورند. این در حالیست که مدیر توانمند زن در کشور بسیار داریم و این حق زنان است که عهده‌دار عرصه مدیریت شوند.
   وی با اشاره به اینکه در این زمینه دولت مصوباتی را گذارنده است، بیان کرد: با این حال نگاه مرد سالارانه حاکم بر جامعه مقاومت می‌کند. گرچه وزیر زن نداریم، اما 7 معاون وزیر زن و 46 مدیر کل زن از آغاز دولت دوازدهم منصوب شدند.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه خاطر نشان کرد: با این حال سهم زنان از عرصه‌های مدیریتی همچنان کم است و با جایگاه واقعی فاصله بسیار داریم.
   گندمی با اشاره به اینکه مشهد شهری مردانه است، توضیح داد: فضاهای عمومی شهر مشهد مردانه است و زنان نمی‌توانند شب‌ها به راحتی کارهای خود را پیگیری و دنبال کنند.
   وی تاکید کرد: محیط زندگی در شهرمان باید به گونه‌ای باشد که زنان جامعه ما بتوانند با امنیت، شب نیز از منزل خارج شده و در مکان‌های عمومی حضور یابند.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: جامعه متشکل از مردان و زنان است. نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند. نمی‌توان نیمی از جامعه را محبوس کرد و گفت 50 درصد دیگر باید مشارکت داشته باشند.
   گندمی بیان کرد: در شهرداری مشهد نیز 4 پست مدیریتی از آن زنان است و منتظریم شهردار مشهد مقدس شهرداران زن را نیز منصوب کند.
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به رویکرد شورای پنجم در پرداختن به ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: برای سال آینده 15 میلیارد تومان اعتبار ویژه ورزش‌های همگانی اختصاص یافته است که 50 درصد این اعتبار برای زنان و 50 درصد برای مردان است.
   گندمی با تاکید بر رویکرد شورای شهر در توسعه ورزش‌های همگانی، توضیح داد: رونق ورزش‌های همگانی در پارک‌ها، بهره‌گیری از کانون‌های مساجد و توجه به ورزش قهرمانی بانوان در کنار ورزش‌های همگانی مورد توجه و تاکید است.
   وی افزود: تنها پرداختن به ورزش همگانی بانوان مطرح نیست، بلکه حمایت ویژه از ورزش قهرمانی بانوان در رشته‌هایی چون والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال و غیره نیز مورد تاکید مدیریت شهری مشهد قرار دارد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 467
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .