•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 287
   کد: 147927
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
   با هدف جذب منابع خارجی و تعامل با سرمایه‌گذاران صورت پذیرفت؛

   انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی ایران

   مشارکت در شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری، اولویت‌های حمایتی، پتانسیل‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای فرصت‌های مزبور در حوزه شهر مشهد که مرتبط با فعالیت‌های طرفین است، موضوعات تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.
   انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی ایران

   تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران منعقد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، ظهر امروز پنجشنبه هفدهم اسفندماه، در راستای تحقق اهداف مندرج در برنامه ششم توسعه و در جهت جذب منابع خارجی و جایگاه قانونی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد در خصوص تعامل با سرمایه‌گذاران خارجی، استفاده از تسهیلات مالی خارجی و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های طرفین تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای منعقد شد.
   در جریان انعقاد این تفاهم‌نامه که در محل اتاق جلسات هتل همای شماره 2 برگزار شد؛ معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس گفت: از اولین اقدامات این معاونت برقراری ارتباطات بیشتر با سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و بهره‌مندی از فرصت‌هایی است که می‌تواند این سازمان در اختیار ما قرار دهد.
   رضا خواجه نائینی با اشاره به اینکه موضوعات مختلف در قالب تفاهم‌نامه‌ای بررسی شده، ابراز امیدواری کرد: در سال آینده شاهد افزایش سرمایه‌گذاری، جذب فاینانس، برگزاری رویدادهای بین‌المللی و حضور در این رویدادها در سایر کشورها، برگزاری جلسات و دوره‌های آموزشی و... باشیم.
   وی با تاکید بر اینکه استفاده از این قابلیت نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها است، گفت: در حوزه قطارشهری اوراق مشارکت و فاینانس دنبال می‌شود و انتظار می‌رود این اقدام، افزایش سرمایه‌گذاری و رونق اشتغال را در پی داشته باشد و این تفاهم‌نامه باب مشارکت جدید را آغاز کند.
    تسهیل جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های بزرگ مقیاس
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه، بیان کرد: مشارکت در شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری، اولویت‌های حمایتی، پتانسیل‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای فرصت‌های مزبور در حوزه شهر مشهد که مرتبط با فعالیت‌های طرفین است، موضوعات تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.
   خواجه نائینی در خصوص تعهدات طرفین، توضیح داد: بر این اساس همکاری و کمک به تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های بزرگ مقیاس شهری و ارائه اطلاعات و مشاوره لازم جهت طراحی، چاپ و انتشار مجموعه قوانین و مقررات به عنوان بخشی از تعهدات طرفین مطرح است.
   وی ادامه داد: همچنین همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با قوانین و فرآیند سرمایه‌گذاری خارجی در داخل و خارج از کشور و همکاری در زمینه بهره‌مندی شهرداری مشهد و مجموعه‌های تابع آن از خطوط اعتباری خارجی و منابع قرض بانک‌های توسعه‌ای در این راستا قابل ذکر است.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به همکاری در زمینه بهره‌مندی فرصت‌های کمیسیون مشترک اقتصادی کشورمان با دیگر کشورها برای معرفی و گسترش توانمندی‌های مدیریت شهری، افزود: در مقابل شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری که قابلیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی را دارند در قالب فرمت موردنظر طرف اول به عنوان بخشی از تعهدات طرف دوم مطرح است.
   شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه شهری
   خواجه نائینی بیان کرد: اقدام برای طراحی، چاپ و انتشار مجموعه قوانین و مقررات، کاتولوگ، بروشور، نرم‌افزارهای تبلیغاتی در ارتباط با سرمایه‌گذاری خارجی در ایران حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی با هماهنگی با طرف اول از دیگر موارد قابل اشاره است.
   وی خاطر نشان کرد: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های توسعه شهری، ارائه گزارش مربوط به طرف اول و رفع مشکلات و موانع مربوط، انجام اقدامات لازم در جهت رفع موانع سرمایه‌گذاری و تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه‌گذاران به منظور تشویق و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ارسال گزارش مربوطه به سازمان سرمایه‌گذاری نیز از دیگر تعهدات است که می‌توان به آن اشاره کرد.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری در همایش‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: پذیرش و راهنمایی هیئت‌های سرمایه‌گذار خارجی در حوزه مدیریت شهری و برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه تامین مالی خارجی با هماهنگی طرف اول نیز در این راستا قابل طرح است.
   تفاهم‌نامه‌ای فاقد تعهدات مالی
   خواجه نائینی با اشاره به تعهدات مشترک طرفین، توضیح داد: استفاده از توانایی‌های فنی و تخصصی در برگزاری همایش‌ها و رویدادهای ملی و بین‌المللی با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، شناسایی سرمایه‌گذاران، علاقه‌مندی‌هایشان در تعهدات مشترک طرفین آمده است.
   وی به تعهدات مالی اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه هیچ گونه تعهد مالی برای طرفین نداشته و هر موضوعی که منتهی به تعهد مالی باشد با رعایت مقررات طی قرارداد جداگانه‌ای تدوین، تنظیم و به امضای طرفین خواهد رسید.
   وی به نحوه اجرایی شدن تفاهم‌نامه اشاره کرد و توضیح داد: در راستای هماهنگی و اجرای تفاهم‌نامه، کارگروهی تحت عنوان کارگروه راهبری و برنامه‌ریزی مرکب از 2 نفر نمایندگان تام‌الاختیار از طرفین که مسئولیت هماهنگی و اجرای تفاهم‌نامه حاضر را برعهده خواهند داشت، تشکیل می‌گردد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 287
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .