•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 478
   کد: 147990
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
   شهردار منطقه 12 مشهد در بازدید از محله چهاربرج در محدوده منفصل شهری توس مطرح کرد؛

   ظرفیت‌های گردشگری محله چهاربرج، فرصتی مناسب برای رونق اقتصادی توس

   توسعه و آبادانی شهر توس نیازمند اراده جدی همه دستگاه‌های اجرایی است و شهرداری نیز به عنوان یک دستگاه پیشرو در ارائه خدمت به شهروندان همیشه آماده همکاری و همراهی با دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان است.
   ظرفیت‌های گردشگری محله چهاربرج، فرصتی مناسب برای رونق اقتصادی توس

   شهردار منطقه 12 مشهد مقدس گفت: ظرفیت‌های گردشگری و بوم‌گردی محله چهاربرج، فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی در توس است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احمد محبی در حاشیه بازدید از محله چهاربرج و ظرفیت‌های گردشگری آن در محدوده منفصل شهری توس، اظهار کرد: محله چهاربرج دارای ظرفیت‌های بوم گردی و گردشگری متعددی است. ظرفیت‌های بوم‌گردی این محله بی‌نظیر است و باید در جهت تقویت این قابلیت‌ها حمایت همه جانبه صورت پذیرد.
   وی تصریح کرد: البته برای احیای این ظرفیت‌ها، متولی اصلی در این حوزه اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی است و نهاد‌ها و دستگاه‌های دیگر می‌تواند نقش تکمیلی در این زمینه ایفا نمایند. شهردار منطقه 12 مشهد یادآور شد: می‌توان با تدبیر، برنامه‌ریزی و حمایت ویژه از محلات توس، تحولی چشمگیر در حوزه اقتصاد خانواده ایجاد کرد.
   وی تاکید کرد: عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و محلی باشد و الگوی بومی برای هر محله متناسب با قابلیت‌های درونی آن ترسیم شود.
   محبی گفت: برخی محلات از نظر بناها و امارت‌های تاریخی دارای جاذبه گردشگری هستند و برخی دیگر از حیث کشاورزی و دامپروری و صنایع دستی برای گردشگران جذابیت دارند. بنابراین باید الگوی توسعه محلات مبتنی بر قابلیت‌های بومی در آن محله طراحی و تدوین شود.
   وی تصریح کرد: رونق گردشگری و بوم‌گردی برای ساکنان توس باعث رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی خواهد شد و کاهش آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.
   شهردار منطقه 12 مشهد تاکید کرد: با حمایت‌های شورای اسلامی شهر و به ویژه تشکیل کمیسیون توسعه و عمران توس و حساسیت شخص شهردار مشهد به این محدوده، بارقه امید در دل دلدادگان این شهر تاریخی تجلی یافته است و امیدواریم با همیاری همه دستگاه‌های ذیربط، شاهد رونق صنعت گردشگری و صنایع دستی در این محدوده باشیم.
   محبی در پایان سخنان خود یادآور شد: توسعه و آبادانی شهر توس نیازمند اراده جدی همه دستگاه‌های اجرایی است و شهرداری نیز به عنوان یک دستگاه پیشرو در ارائه خدمت به شهروندان همیشه آماده همکاری و همراهی با دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان است.
   لازم به ذکر است؛ محله چهاربرچ در بولوار شاهنامه واقع شده و دارای موزه مردم شناسی شه لافتی، یخدان و امارت شازده است. البته این محله دیگر شاخص‌های یک محله دارای قدمت تاریخی را نیز دارد. یکی از عمده‌ترین این شاخص‌ها، بافت منسجم و به هم پیوسته آن است. در این موزه بخشی از تاریخ، فرهنگ و سبک زندگی مردم مشهد و خراسان نهفته است.
    

   کلید واژه ها: توس - منطقه 12 مشهد -
   تعداد بازدید: 478
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .