•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 154
   کد: 148113
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
   هنرمند خوشنویس «نگارخانه شهر»؛

   زبان خوشنویسی، هنر ملی کشورمان برای گفتگو با همگان است

   خوب است مدیریت شهری از اساتید هنری در مناسبت‌های مختلف بخواهد آثار خود را عرضه کنند و با حمایت مالی و معنوی از آنان، بر بار مفهومی و معنای محتوی مطالب هنری بیفزاید.
   زبان خوشنویسی، هنر ملی کشورمان برای گفتگو با همگان است

   هنرمند خوشنویس «نگارخانه شهر» گفت: زبان خوشنویسی، هنر ملی کشورمان برای گفتگو با همگان است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، مریم غلامی که با اثر «تابلو امام رضا(ع)» در نگارخانه شهر حضور یافته، با بیان این مطلب، اظهار کرد: خوشنویسی هنری ملی است که می‌‌تواند به عنوان سوغات فرهنگی شهر و کشورمان معرفی شود و این قابلیت را دارد که از مرزهای کشور نیز بیرون رفته و زبان گفتگو با سایر ملل را نیز فراهم کند.
   وی با تاکید بر لزوم خلق آثار نو و بدیع در زمینه هنر خوشنویسی، بیان کرد: مدیریت شهری جدید اهمیت خاصی به هنر، آثار هنری و هنرمندان می‌دهد و امید می‌رود این رویکرد سبب تحول در شهر و جلوه‌گر شدن آثار هنری بیشتر و شاخص‌تر در کوچه و خیابان‌های شهر گردد.
   خالق اثر «تابلو امام رضا(ع)» در ادامه افزود: خوب است مدیریت شهری از اساتید هنری در مناسبت‌های مختلف بخواهد آثار خود را عرضه کنند و با حمایت مالی و معنوی از آنان، بر بار مفهومی و معنای محتوی مطالب هنری بیفزاید.
   غلامی که دارای مدرک فوق لیسانس درجه 2 هنری است، در خصوص اهم افتخارات و موفقیت‌های هنری خود در عرصه خوشنویسی، توضیح داد: رتبه برگزیده مدرسان دانشگاه فرهنگیان کل کشور در سال 94، رتبه برگزیده جشنواره هنر رضوی در سال 95، رتبه سوم خوشنویسی زندگی پاک در سال 94 و رتبه سوم جشنواره سوگ خورشید در سال 93 از مهم‌ترین عناوینی است که طی چند سال گذشته کسب کردم.
   شایان ذکر است؛ «نگارخانه شهر» عنوان نمایشگاه آثار بانوان هنرمند مشهدی است که از بیست و یکم اسفند 96 لغایت بیستم فرودین ماه 97 در تالار شهر واقع در میدان شهدا به روی عموم باز است. مریم غلامی نیز با اثر « تابلو امام رضا(ع)» در این نمایشگاه شرکت کرده است. وی که متولد 1345 از شهر شاهرود است، فعالیت‌های هنری خود را از سال 67 آغاز کرده و در طی 30 سال گذشته سابقه 23 مرحله داوری کشوری مسابقات خوشنویسی، حضور در نمایشگاه‌های انفرادی و ورک‌شاپ‌ها و جشنواره‌های رضوی، زندگی پاک، غدیر و غیره را دارد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 154
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .