•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 231
   کد: 148393
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
   رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در همایش «آموزشی توجیهی فرهنگ میزبانی»:

   مشهدی‌ها از سرمایه معنوی و مادی شهر امام هشتم(ع) دفاع کنند

   وجود بارگاه منور رضوی در مشهد سرمایه‌ای گرانقدر است که اگر نتوانیم به خوبی برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم، آن را از دست داده‌ایم.
   مشهدی‌ها از سرمایه معنوی و مادی شهر امام هشتم(ع) دفاع کنند

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهروندان مشهدی باید از سرمایه معنوی و مادی شهر امام هشتم(ع) دفاع کنند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، احسان اصولی با بیان این مطلب در همایش آموزشی توجیهی «فرهنگ میزبانی» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه ما در شهر مشهد توفیق یافتیم از وجود برکتی به نام امام هشتم(ع) بهره گیریم و باید از سرمایه معنوی و مادی شهر امام رضا(ع) دفاع کنیم.
   وی وجود مضجع منور رضوی را در زندگی شهروندان مشهدی بسیار ارزشمند و موثر خواند و گفت: ایشان در جریان کار و زندگی ما قرار دارد و همه ما مشهدی‌ها این فرصت را داریم که در گیر و دار زندگی و گرفتاری‌های آن، به آستان‌بوسی ایشان نائل شویم و به حرم مطهر پناه بریم.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه افزود: این مهم سرمایه معنوی است که ممکن است نصیب بسیاری از افراد نباشد.
   اصولی با اشاره به اینکه سالانه میلیون‌ها زائر و مسافر به مشهد سفر می‌کنند، خاطرنشان کرد: وجود بارگاه منور رضوی در مشهد سرمایه‌ای گرانقدر است که اگر نتوانیم به خوبی برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم، آن را از دست داده‌ایم.
   وی بیان کرد: این سرمایه متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست. بلکه همانند سرمایه معنوی، در بعد مادی نیز متعلق به همگان است. باید از این فرصت برای پیشبرد شهر و آبادانی و توسعه این کلانشهر بهره برد.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر اینکه زائران امام هشتم(ع) باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند، گفت: این امر تصویر خوبی در ذهن افراد ایجاد می‌کند باید همه شهروندان مشهدی از این سرمایه دفاع کرده و از ضربه زدن به آن پرهیز نماییم. این ساده‌ترین شکل توجه به فرهنگ میزبانی است.
   اصولی در عین حال گفت: ابعاد و شخصیت وجودی امام رضا(ع) در تاریخ تبیین شده و همه از آن آگاهیم. اما ضرورت دارد شهروندان مشهدی همواره زندگی وسیره رضوی را مطالعه کرده و بر مبنای آن مشی و نگاه خود را به زائران امام هشتم(ع) تنظیم کنیم.
   وی بیان کرد: ایشان در برخورد با میهمانانشان مهربان و رئوف بودند و ما نیز همانگونه باید با زائران ایشان رفتار کنیم.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 231
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .