•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 487
   کد: 148472
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
   شهردار مشهدمقدس در دیدار با هیئت سرمایه‌گذاران کشور چین:

   مشهد شهر سرمایه‌‌گذاری و کسب درآمد است / استقبال از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر

   ما آمادگی داریم از طریق دادن زمین و پروانه ساختمانی، با سرمایه‌‌گذاران چینی وارد مشارکت شویم.
   مشهد شهر سرمایه‌‌گذاری و کسب درآمد است / استقبال از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر

   شهردار مشهد مقدس گفت: از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر و هتل‌سازی در این محدوده استقبال می‌کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، تقی‌زاده خامسی در دیدار با سرمایه‌گذاران کشور چین اظهار کرد: بنده جزو اولین نفراتی در ایران هستم که در حدود ۲۵ سال قبل گفتگو با چینی‌ها را برای همکاری مشترک آغاز نمودم.
   وی افزود: نتیجه این گفتگوها، عقد اولین قرارداد فاینانس ایران با چین برای ساخت یک سد بود که این قرارداد ۴ ساله، ۳۴ روز زودتر از موعد مقرر به سرانجام رسید و عملا رکورد سدسازی در کشور شکسته شد.
   شهردار مشهد مقدس ادامه داد: رهبران چین بعد از جیان زمینگ، خوب اندیشه و مدیریت کردند لذا این کشور وضعیت خوبی یافت و حال از کشورهای تراز اول دنیاست.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه محدوده ۴۰۰ هکتاری حرم مطهر در حال نوسازی است، خاطرنشان کرد: تاکنون در این بافت، ۱۱۰ هتل ساخته شده و یا در حال احداث است لذا پیشنهاد می‌کنم سرمایه‌گذاران چینی از این فرصت و همچنین ظرفیت سفر و اقامت سالانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر به مشهد و اطراف حرم مطهر استفاده کنند و در هتل‌سازی و نوسازی این محدوده سرمایه‌گذاری نمایند.
   وی با تاکید بر اینکه کشور و شرکت‌های چینی بهترین و آسان‌ترین طرف‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران هستند، اذعان کرد: ما آمادگی داریم از طریق دادن زمین و پروانه ساختمانی، با سرمایه‌‌گذاران چینی وارد مشارکت شویم.
   امیدوارم سفر بعدی شما منجر به عقد قرارداد همکاری مشترک شود زیرا شهر مشهد با دارا بودن ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر و مسافر در سال، جای خوبی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد است. اینها سخنان پایانی تقی‌زاده خامسی در دیدار با سرمایه‌گذاران چینی بود.
   لازم به ذکر است؛ در این دیدار، بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز حضور داشت.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 487
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .