•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 196
   کد: 148584
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد:

   اجازه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در اطراف کمربند جنوبی را نخواهیم داد

   شورای پنجم به هیچ عنوان اجازه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در اطراف کمربند جنوبی مشهد را نخواهد داد. اطمینان می‌دهیم که در اراضی مجاور پروژه مذکور، صرفاً کاربری‌های ورزشی و تفریحی اجرایی خواهد شد.
   اجازه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در اطراف کمربند جنوبی را نخواهیم داد

   رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه اجازه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در اطراف کمربند جنوبی را نخواهیم داد، گفت: به منظور بررسی دغدغه سمن‌های زیست محیطی درباره پروژه کمربند جنوبی، جلسات مختلفی با نمایندگان این تشکل‌ها برگزار شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری با بیان اینکه در مصوبه کمیسیون ماده ۵ درباره پروژه کمربند جنوبی مشهد، پیوست زیست محیطی لحاظ نشده است، اظهار کرد: این در حالی است که مصوبه کمیسیون ماده ۵ همان زمان توسط نماینده اداره کل محیط زیست خراسان رضوی به امضا رسیده بود.
   وی افزود: طبق آخرین توافق صورت گرفته با تشکل‌های مردمی، مقرر شده‌است پیوست زیست محیطی این کلان‌پروژه از سوی دانشگاه فردوسی مشهد تدوین شود و ادعاهای مطرح شده درباره خشک شدن چشمه‌ها یا تخریب مسیرها مورد بررسی قرار گیرد.
   رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از طرح مسائل سیاسی در قالب مشکلات پروژه کمربند جنوبی شهر بیان کرد: این پروژه از شورای سوم آغاز و در دوره گذشته مدیریت شهری بخش عمده‌ای از آن تکمیل شد. شورای پنجم در حقیقت میراث‌دار پروژه‌ای است که در مراحل تکمیلی قرار دارد.
   وی با بیان اینکه تاکنون ١٧٠ میلیارد تومان برای احداث کمربند جنوبی هزینه شده است، گفت: توقف اجرای این کلان پروژه شهری نیازمند خرد جمعی و تصمیم‌گیری در سطح ملی است.
   حاجیان شهری ادامه داد: نگرانی فعالان محیط زیست این است که با احداث کمربند جنوبی و ایجاد ارزش افزوده برای اراضی اطراف پروژه، دوباره شاهد ساخت‌و‌ساز مسکونی و تجاری در ارتفاعات جنوبی باشیم.
   وی تأکید کرد: شورای پنجم به هیچ عنوان اجازه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در اطراف کمربند جنوبی مشهد را نخواهد داد. اطمینان می‌دهیم که در اراضی مجاور پروژه مذکور، صرفاً کاربری‌های ورزشی و تفریحی اجرایی خواهد شد.

    

   کلید واژه ها: کمربند جنوبی -
   تعداد بازدید: 196
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .