•  
   منبع خبر : 1000
   تعداد بازدید: 216
   کد: 148809
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه مراسم گشایش رویداد فرهنگی «هفت‌خوان» مطرح کرد؛

   توس؛ ثروت ارزشمند نهفته در خاک شهر مشهد/ احیای توس می‌تواند ماندگی زائر را افزایش دهد

   کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر نیز بیشتر به احیا، جذب گردشگران، افزایش ماندگاری زائران و گردشگران و جذب گردشگران خارجی توجه دارد.
   توس؛ ثروت ارزشمند نهفته در خاک شهر مشهد/ احیای توس می‌تواند ماندگی زائر را افزایش دهد

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه توس ثروت ارزشمند نهفته در خاک شهر مشهد است، گفت: احیای توس می‌تواند سالانه چندین میلیون زائرو گردشگر را وارد شهر و از طرفی ماندگاری گردشگران مذهبی را بیشتر کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس، شهناز رمارم در حاشیه مراسم گشایش رویداد فرهنگی هفت خوان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نگین گردشگری شهر مشهد بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) است که یک گردشگری مذهبی قلمداد می‌شود.
   وی ادامه داد: اما با توجه به این که رویکرد تمام دنیا به سمت جذب توریست و گردشگر است؛ می‌توانیم با برجسته کردن سایر جاذبه‌های فرهنگی شهر که توانایی بالایی در جذب زائر و گردشگر دارد، این موضوع بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان این که یکی از ذخیره‌های ارزشمند حوزه گردشگری تاریخی و فرهنگی شهر مشهد، توس است، یادآور شد: 20 سال پیش مقام معظم رهبری بر ضرورت توسعه و احیای طوس تاکید کردند که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت.
   رمارم با اشاره به اینکه شورای پنجم و شهرداری همه همت خود را گذاشته است تا این فرمان رهبر را عملی کنند، عنوان کرد: احیای توس می‌تواند سالانه چندین میلیون زائرو گردشگر را وارد شهر کرده و از طرفی ماندگاری گردشگران مذهبی را بیشتر کند.
   وی توس را ثروت ارزشمند نهفته در خاک شهر مشهد دانست و گفت: این ثروت بالقوه می‌تواند برای ما ثروت بالفعل شود و حتی توانایی این را دارد شهر مشهد را به یک شهر بین‌المللی تبدیل کند.
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه که فردوسی حق بزرگی بر گردن تاریخ ایران و زبان پارسی دارد، تصریح کرد: بودجه‌ای که برای پیشخوان شهر توس در شورای شهر پیش‌بینی شده، حدود 6 میلیارد تومان است.
   رمارم در ادامه گفت:  کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر نیز بیشتر به احیا، جذب گردشگران، افزایش ماندگاری زائران و گردشگران و جذب گردشگران خارجی توجه دارد.

    


    

   کلید واژه ها: توس - شورای پنجم - مشهد -
   تعداد بازدید: 216
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .