•  
   منبع خبر : 1000
   تعداد بازدید: 240
   کد: 148810
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در حاشیه مراسم گشایش رویداد فرهنگی «هفت‌خوان»:

   هدف جشنواره «هفت‌خوان» پیوند دو هویت ملی و مذهبی است

   کارناوال هر روز صبح از میدان استقلال حرکت می‌کنند و بعد از آن به ترتیب میدان استقلال، تقی‎آباد، شهدا، چهاراه مقدم و طبرسی می‌روند و در رینگ‌های گردشگری که منجر به ایجاد ترافیک هم نشود، حرکت می‌کنند.
   هدف جشنواره «هفت‌خوان» پیوند دو هویت ملی و مذهبی است

   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: هدف اصلی جشنواره «هفت‌خوان»، پیوند دو هویت ملی و مذهبی در مشهد است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، نرگس شالچیان در حاشیه مراسم گشایش رویداد فرهنگی «هفت‌خوان» در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: همه مسافران و گردشگران به برکت وجود ثامن الحجج(ع) به مشهد سفر می‌کنند؛ در کنار آن ظرفیت‌های دیگری در مشهد از جمله آرامگاه فردوسی وجود دارد که امسال بنا داریم پیوند این دو هویت را اجرایی کنیم.
   وی بیان کرد: به این منظور در کنار زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تلاش کردیم به نوعی مردم را با توس، فردوسی و شاهنامه که عجین با فرهنگ خراسان است، نردیک کنیم.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با بیان اینکه جشنوراه «هفت‌خوان» با همکاری سازمان‌های مربوطه انجام گرفته است، افزود: کارناوال «هفت‌خوان» با هفت اتوبوس تزئین شده به روش سنتی و شاهنامه فردوسی را راه‌اندازی کردیم.
   شالچیان در خصوص مسیر تردد این اتوبوس‌ها در سطح شهر عنوان کرد: این هفت اتوبوس در دو مسیر شهر به صورت نمادین حرکت می‌کنند و هر کدام در یک بوستان مستقر می‌شوند.
   وی با اعلام اینکه در این اتوبوس‌ها از ظرفیت‌های محلی مردم توس استفاده شده است، گفت: نقاله‌خوانی و شاهنامه‌خوانی در این اتوبوس‌ها اجرا می‌شود، با این کار تلاش کردیم تا مردم ارتباط تنگاتنگی با این مسئله توس و فردوسی و شاهنامه داشته باشند.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد یادآور شد: این جشنواره یک طرح کوچک از پازل بزرگی است که بنا داریم در طول سال 97 بهتر و کامل‌تر اجرا کنیم.
   شالچیان خاطر نشان کرد: این اتوبوس‌ها هر روز صبح از میدان استقلال حرکت می‌کنند و بعد از آن به ترتیب میدان استقلال، تقی‎آباد، شهدا، چهاراه مقدم و طبرسی می‌روند و در رینگ‌های گردشگری که منجر به ایجاد ترافیک هم نشود، حرکت می‌کنند.
   وی اظهار کرد: کتابچه دفترچه‌های تحت عنوان «هفت‌خوان رستم» تهیه شده و در مراکز اطلاعات سفر به افراد ارائه می‌شود که ضمن مطالعه می‌توانند نظرات خود را با شماره‌های قید شده مطرح نمایند.
    

   تعداد بازدید: 240
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .