•  
   منبع خبر : 1000
   تعداد بازدید: 1199
   کد: 148829
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   به منظور بهره‌مندی زائران و مسافران نوروزی؛

   فردا؛ خیابان غذا مشهد برای نخستین بار در کشور آغاز به کار می‌کند

   اپلیکیشن «مشهدی شو» در سه بخش گردشگری امور زائران، خدمات شهری و حوزه اسکان و سوغات است که فاز نخست آن شامل اطلاعات نقشه‌ای، مسیرهای ترافیکی، پارکینگ‌ها و مراکز اسکان می‌باشد.
   فردا؛ خیابان غذا مشهد برای نخستین بار در کشور آغاز به کار می‌کند

    به منظور بهره‌مندی زائران و مسافران نوروزی، فردا دوم فروردین، خیابان غذا مشهد برای نخستین بار در کشور آغاز به کار می‌کند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس، مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در این خصوص افزود: یکی از اهداف اجرای این طرح در کنار معرفی غذاهای سنتی، رواج آداب خوردن غذا در خانواده‌ها و فرصتی برای باهم بودن است.
   نرگس شالچیان اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور، خیابان غذا در این کلانشهر توسط شهرداری مشهد در ایام نوروز راه‌اندازی شده است.
   وی ادامه داد: افتتاحیه رسمی خیابان غذا فردا دوم فروردین خواهد بود که تا ۱۷ فروردین از ساعت 17 الی 24 آماده پذیرایی از زائران و مجاوران رضوی است.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره بهانه‌ای برای انتقال پیام‌های اخلاقی و فرهنگی است، افزود: بسیاری از ابزار مورد استفاده در این جشنواره وسایل قابل بازیافت هستند تا فرهنگ بازیافت را در بین مردم گسترش دهیم.
   وی عنوان کرد: ایجاد نشاط اجتماعی، برگزاری مراسم آیینی و انتقال پیام‌های اخلاقی از دیگر اهداف این جشنواره است.
   شالچیان با بیان اینکه این اقدام بخش کوچکی از پازل بزرگ اقدامات فرهنگی شهرداری است، اظهار کرد: در نظر داریم در آینده با همکاری مراکز بهداشتی و اتاق اصناف، ایده خیابان غذا را با همین محتوا و در مکان و موقعیتی دیگر ادامه پیدا کند.
   به گفته مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد، مکان این جشنواره واقع در بولوار وکیل آباد، خیابان باهنر، جنب دانشگاه فردوسی مشهد می‎باشد که از دوم تا ۱۷ فروردین همه روزه برای بازدید عموم آزاد است.
   وی به رونمایی از اپلیکیشن «مشهدی شو» اشاره کرد و گفت: این اپلیکیشن شامل هر اطلاعاتی است که یک گردشگر به آن نیاز دارد به طوری که شامل سه بخش گردشگری امور زائران، خدمات شهری و اسکان و سوغات است. همچنین فاز نخست آن  اطلاعات نقشه‌ای، مسیرهای ترافیکی، پارکینگ‌ها و مراکز اسکان شهر مشهد را در اختیار مسافران و زائران نوروزی قرار می‌دهد.
   وی با بیان اینکه این اپلیکیشین در ایستگاه‌های استقبال از زائر مبادی ورودی و نرم‌افزار بازار قابل تهیه است، عنوان کرد: این ایستگاه‌ها در مبادی ورودی شهر شامل راه آهن، ترمینال، جاده نیشابور و قوچان در حال ارائه خدمت به زائران نوروزی هستند.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد یادآور شد: ربات تلگرامی با شعار «تمامی شهروندان میزبان همه زائران» اطلاعات کافی در خصوص جذابیت‌های گردشگری، مراکز اسکان و خطوط اتوبوسرانی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

    

   تعداد بازدید: 1199
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .